Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Α΄Φθιώτιδας: Πρωταθλητής ο Αστέρας Σταυρού!

Για πρώτη φορά στην ιστορία του ο Αστέρας Σταυρού κατακτά το πρωτάθλημα της Α΄Φθιώτιδας! #ΕΠΣΦθιώτιδας #ΕρασιτεχνικόΠοδόσφαιρο #ΑστέραςΣταυρού #πρωταθλητής #SportsNews #season2022_2023

Για πρώτη φορά στην ιστορία του ο Αστέρας Σταυρού κατακτά το πρωτάθλημα της Α΄Φθιώτιδας!

Έγραψε ιστορία ο Αστέρας Σταυρού!

Η ομάδα του Πέτρου Καραΐσκου και του Δήμου Σπυριδάκη πήρε αυτό που έψαχνε από τον αγώνα με τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου κέρδισε με 0-5 και κατέκτησε έτσι την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα της Α΄Φθιώτιδας και μαζί την είσοδό της στα μπαράζ ανόδου προς τη Γ΄Εθνική.

Η πορεία του φετινού Αστέρα που ξεκίνησε φέτος με εκπληκτικές εμφανίσεις τόσο για το Κύπελλο Ελλάδος όπου έφτασε να αντιμετωπίσει ομάδα από τη SuperLeague 2, όσο και για το πρωτάθλημα της Α΄Φθιώτιδας ολοκληρώθηκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο… δηλαδή με την κατάκτηση του πρωταθλήματος όπου και ήταν και ο πρώτος και κύριος στόχος του συλλόγου!

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους, πολλά συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες της Α΄Φθιώτιδας!