Άλλα αθλήματαΒόλεϊΤοπικά Σπορ

Δυσκολεύτηκε… αλλά κέρδισε ο Φιλαθλητικός Λαμίας!

Στην εξ αναβολής αναμέτρηση με την Δωρίδα, ο Φιλαθλητικός σύλλογος Λαμίας πανηγύρισε μια ακόμη νίκη.

Α.Σ.ΔΩΡΙΔΑΣ  – ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 2 – 3

Μετά από ένα μήνα διεξήχθη το παιχνίδι Α.Σ.ΔΩΡΙΔΑΣ – Φ.Σ.ΛΑΜΙΑΣ το οποίο είχε αναβληθεί λόγω κακοκαιρίας και μη δυνατής προσέλευσης των διαιτητών.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τις απουσίες των Φθιωτών και προηγήθηκαν με 5-1 και κράτησαν την μικρή διαφορά ως το τέλος του σετ κάνοντας το 1-0 στα σετ με 25-22.Στην επανάληψη ο Φιλαθλητικός Λαμίας βρήκε τα πατήματα του και με σωστές τοποθετήσεις στην άμυνα δεν έδωσε δικαίωμα στον αντίπαλο ισοφαρίζοντας αρχικά σε 1-1 με 19-25 και κατακτώντας και το 3ο σετ με 23-25 σε ένα σετ που έγινε μάχη πόντο πόντο.

Στο 4ο σετ ήρθε η κούραση και η χαλάρωση για τους φιλοξενούμενους χάνοντας την συγκέντρωση τους στο 20-20 με αποτέλεσμα οι μαχητικοί παίχτες της Δωρίδας να ισοφαρίσουν το παιχνίδι και να το οδηγήσουν στο τάι μπρέικ με 25-20.

Το τάι μπρέικ ήταν μονόλογος για τους Λαμιώτες οι οποίοι προηγήθηκαν με 4-9 και δεν έδωσαν δικαίωμα αμφισβήτησης κατακτώντας το με 11-15 και την  νίκη με 2-3 σετ φτάνοντας τους 12 βαθμούς.

Επόμενη αγωνιστική το Σάββατο 23/2/2019 στην Λάρισα κόντρα στην πρωτοπόρο Ε.Α.ΛΑΡΙΣΑΣ .

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Α.Σ.ΔΩΡΙΔΑΣ : ΖΑΤΣΕ , ΚΑΤΣΙΜΠΡΑΣ , ΜΑΥΡΟΓΕΩΡΓΗΣ ,ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ , ΔΗΜΟΛΑΣ,ΚΑΤΣΙΜΠΡΑΣ , ΜΑΜΜΑΛΗΣ , ΣΤΕΝΟΣ ,ΤΣΟΚΑΣ , ΣΤΕΝΟΣ

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (ΤΣΕΤΣΟΣ) : ΜΑΥΡΑΔΑΣ , ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ,ΖΑΡΚΑΔΑΣ ,ΤΣΙΟΥΜΑΣ , ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ,ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΣ