Άλλα αθλήματαΜαχητικά αθλήματα

Εύκολα το 2-0 ο Παναθηναϊκός…

Κέρδισε και στο ΟΑΚΑ το Περιστέρι με 86-66 και απέκτησε σαφές προβάδισμα.

Ο Παναθηναϊκός πήρε άλλη μια εύκολη νίκη επί του Περιστερίου στο ΟΑΚΑ με 86-66 και έκανε εύκολα το 2-0 στην σειρά των πλέι οφ της Basket League.

Οι “πράσινοι” καθάρισαν ουσιαστικά το ματς από το πρώτο ημίχρονο όταν και πήραν την διαφορά σχετικά εύκολα. Κορυφαίος για την ομάδα του Ρικ Πιτίνο ο Νικ Καλάθης με 14 πόντους, 13 ασίστ (double double), 4 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα σε 23 λεπτά συμμετοχής, καλή και η παρουσία των Τόμας και Παπαπέτρου, με τους γηπεδούχους να έχουν και τους δώδεκα παίκτες τους ενεργούς στο σκοράρισμα.

Για το Περιστέρι, πολύ καλή ήταν η παρουσία του Γάιου Σκορδίλη με 17 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ τον ακολούθησε ο Βασιλόπουλος με 11.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 52-34, 68-49, 86-66.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ (Πιτίνο): Παπαπέτρου 12 (1), Καλάθης 14 (2 τρίποντα, 13 ασίστ), Βουγιούκας 2 (7 ριμπάουντ), Τόμας 12 (1), Κιλπάτρικ 9 (1), Παπαγιάννης 7 (7 ριμπάουντ), Λοτζέσκι 2, Γκιστ 4 (7 ριμπάουντ), Καλαϊτζάκης 2, Μήτογλου 4, Αντετοκούνμπο 6 (1 τρίποντο, 8 ριμπάουντ), Λάνγκφορντ 12 (2).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΒΙΚΟΣ COLA (Πεδουλάκης): Μουράτος, Σκορδίλης 17 (8/13 δίποντα, 8 ριμπάουντ), Βασιλόπουλος 11 (1), Γκρέι 8 (1), Καράμπελας 9 (1 τρίποντο, 6 ασίστ, 5 λάθη), Μπέντιλ 4, Ντάνιελ 8, Κάλαχαν, Σμιθ 3, Φλέμινγκς 6 (2).