ΒόλεϊΤοπικά Σπορ

Φιλική ήττα με πολλά συμπεράσματα… για τον ΑΟ Λαμίας! (φωτογραφίες)

Στο πλαίσιο του 4ου τουρνουά βόλεϊ «Λεωνίδεια 2023» ο Α.Ο Λαμίας αντιμετώπισε χθες τον Ολυμπιακό.

Η ομάδα της Λαμίας γνώρισε την ήττα μεν, αλλά βγήκαν χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων της ομάδας στη VolleyLeague Γυναικών.

Η ανακοίνωση:

Φιλική ήττα με πολλά συμπεράσματα…

Η ομάδα μας στην πρεμιέρα του τουρνουά «Λεωνίδεια 2023» αντιμετώπισε τον Ολυμπιακό όπου και γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ. Στο 1ο σετ, οι αθλήτριες του Ηλία Αγγέλη μπήκαν μουδιασμένα, γεγονός που εκμεταλλεύτηκε ο Ολυμπιακός κάνοντας το 1-0 με σκορ 25-14.

Στο 2ο σετ, η ομάδα μας βελτιώθηκε, αλλά και αυτό δεν ήταν αρκετό, με αποτέλεσμα και το 2ο σετ να καταλήξει στις ερυθρόλευκες με 25-18.

Στο 3ο σετ, και το καλύτερο για τα κορίτσια μας, κόντραραν τις τυπικά γηπεδούχες, χάνοντας στις λεπτομέρειες με 25-20.

Ο αγώνας είχε φιλικό χαρακτήρα και έδωσε τη δυνατότητα στους προπονητές των δύο ομάδων να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα λίγες μέρες πριν την έναρξη των επισήμων αγωνιστικών υποχρεώσεων…