Δυσκολεύτηκε… αλλά πέρασε από τη Δίβρη ο Ηρακλής Ροδίτσας!

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β' Φθιώτιδας η Α.Ε Δίβρης υποδέχθηκε τον Ηρακλή Ροδίτσας.

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β’ Φθιώτιδας η Α.Ε Δίβρης υποδέχθηκε τον Ηρακλή Ροδίτσας.

Με σκορ 0-2 ο Ηρακλής Ροδίτσας κέρδισε εκτός έδρας την Α.Ε Δίβρης για την 3η αγωνιστική της Β’ Φθιώτιδας.

Η ομάδα της Ροδίτσας βρήκε αντίσταση από την ομάδα της Δίβρης, παρόλο αυτά κατάφερε να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο με τον Βαγγέλη Παπακώστα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Σαρρή ενώ στο δεύτερο 45λεπτο ο Πάνος Παπανάγνος σκόραρε με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ντίνου Τσαμαδιά.

Η ανακοίνωση της ομάδας του Ηρακλή Ροδίτσας:

Δύσκολη για διάφορους λόγους η σημερινή νίκη

Α.Ε. Δίβρης – Ηρακλής Ροδίτσας 0-2!!!!

Το 1ο γκολ για την ομάδα μας πέτυχε μετά από κόρνερ του Κώστα Σαρρή ο Βαγγέλης Παπακώστας στο 1ο ημίχρονο, στο 2ο ημίχρονο στο 60ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντίνου Τσαμαδιά ήρθε το 2ο γκολ από κεφαλιά που πήρε ο Πάνος Παπανάγνος.

Η ομάδα του Ηρακλή Ροδίτσας σκόραρε αλλά δυο γκολ ένα στο 1ο και στο 2ο ημίχρονο με τους Βασίλη Ντούλα και Αλέξη Αλεξίου τα οποία ακυρώθηκαν με υπόδειξη επιθετικού φάουλ και οφσάιντ αντίστοιχα.

Στη συνέχεια η ομάδα μας είχε και άλλες ευκαιρίες για αλλα γκολ τα οποία δεν κατάφερε να πραγματοποίηση και έτσι το σκορ έληξε 0-2. Τώρα συνεχίζουμε με τη προετοιμασία για το επόμενο παιχνίδι🔵⚪️ ΥΓ:

Συγχαίρουμε τον κύριο Παπακωνσταντίνου διαιτητή του αγώνα για την άριστη διαιτησία και συμπεριφορά του!!