ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Ακαδημίες: Μία ήττα στην Τρίπολη και ένας ιστορικός βαθμός στο Φίλυρο!

Ο απολογισμός των ακαδημιών του ΠΑΣ Λαμία το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε ήταν μία ήττα και μία ισοπαλία.

Από τη μία η ομάδα Κ19 του ΠΑΣ Λαμία γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-0 σκορ από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης.

Οι Αρκάδες είχαν τον έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 με σκόρερ τους Τηλαβερίδη στο 11ο λεπτό και τον Παπαδόπουλο Άγγελο στο 58′. Οι κιτρινομπλέ είχαν δοκάρι μετά από σουτ του Καλλαντζή έξω από την μεγάλη περιοχή στο 85ο λεπτό.

Από την άλλη, η ομάδα Κ15 της Λαμίας πήρε τον πρώτο βαθμό της ιστορίας της στο πρωτάθλημα, καθώς απέσπασε ισοπαλία 1-1 στην έδρα του Άρη.