Ερασιτέχνης ΠΑΣ ΛαμίαΠοδόσφαιρο Σάλας

Έβαλε δύσκολα στην Αθήνα ΄90 ο ΠΑΣ Λαμία αλλά ηττήθηκε!

Αν και ήταν πιεστικό στο α΄μέρος ο ΠΑΣ Λαμία κόντρα στην Αθήνα ΄90, στο δεύτερο ημίχρονο δεν άντεξε και «λύγισε».

Ακολουθεί ρεπορτάζ από το FutsalHellas:

Μετά το κακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, η Αθήνα ’90 βρίσκεται σε ανοδική τροχιά και το πιστοποιούν τα αποτελέσματά της. Η ομάδα του Απόστολου Μπελτσίδη πήρε ακόμη ένα τρίποντο, αυτή τη φορά κόντρα στη Λαμία με 3-1 στο κλειστό της Πολιτείας, φτάνοντας τους 17 βαθμούς έναντι τριών των ουραγών φιλοξενούμενων.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ κλειστό, οι άμυνες και οι τερματοφύλακες είχαν τον πρώτο λόγο και κάπως έτσι ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ. Το καλτσέτο έχασε πέναλτι με τον Σίμο, με την ομάδα της Φθιώτιδας να στέκεται εξαιρετικά και να βάζει δύσκολα στους γηπεδούχους.

Ο Σίμος εξιλεώθηκε και άνοιξε το σκορ στο β’ μέρος για την Αθήνα ’90, ενώ το 2-0 έκανε ο Ντάρλας. Οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε τρίτο τέρμα με γκολ του Σπανουδάκη σε άδειο τέρμα από ασίστ “πάρε – βάλε” του Παούρη. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο τελικό 3-1 με τον Τσούκα, ενώ να τονιστεί ότι έχασαν και πέναλτι, το οποίο έπιασε ο Φέλλιος.