Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Νίκη με ολική ανατροπή για το Ρεγγίνι! (pics+vids)

Τη νίκη με σκορ 1-2 πανηγύρισε η ομάδα του Ρεγγινίου στην έδρα του Άρη Αγίου Κωνσταντίνου για την 7η αγωνιστική της Α΄Φθιώτιδας.

Με πρωταγωνιστές τους Γιαννόπουλο και Παναγιωτάκη, το Ρεγγίνι κέρδισε με σκορ 1-2 τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου, από τον οποίο και έχανε για 74΄.

Η ομάδα του Άρη, κατάφερε μόλις στο 3΄ του ματς να πάρει κεφάλι στο σκορ χάρη σε τέρμα του Πλούμπη. Η ομάδα του Γιάννη Μαντζίκου, ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του στο σημερινό ματς, κρατούσαν το τρίποντο στα χέρια τους για 74 ολόκληρα λεπτά μέχρι που έγινε η πλήρης ανατροπή!

Αν και έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές από τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου λόγω αποβολής του Αναγνώστου, το Ρεγγίνι κατάφερε αρχικά με τον Γιαννόπουλο στο 74΄να ισοφαρίσει την ομάδα του Αγίου Κωνσταντίνου ενώ τα «πάνω-κάτω» έφερε με το γκολ του ο Παναγιωτάκης στο 80΄. Ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων βρήκε δίχτυα δίνοντας ένα τεράστιο διπλό στην ομάδα του και τρεις πολύτιμους βαθμούς.