Δυνατό ντέρμπι στο «Αλέξανδρος Παπαθανάσης» με νικητή την Ένωση (vids)

Δείτε φάσεις και γκολ από τη χθεσινή αναμέτρηση της Θύελλας Μεγάλης Βρύσης με την Αθλητική Ένωση Εχιναίων.

Στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας, η Θύελλα Μεγάλης Βρύσης υποδέχθηκε στο γήπεδό της την Αθλητική Ένωση Εχιναίων.

Μετά από ένα δυνατό ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες, νικήτρια αναδείχθηκε η Α.Ε Εχιναίων με 2-3 σκορ χάρη σε τέρματα των Γ. Πολύμερου, Τσιλίκα και Τσιλαφάκη, ενώ για τη Θύελλα σκόραρε δύο φορές με εκτέλεση πέναλτι ο Μιχάλης Καλύβας.

Μόλις στο 11΄ο Καλύβας ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισε η Θύελλα κάνοντας το 1-0 για να έρθει ο Γ. Πολύμερος στο 31΄να ισοφαρίσει για την ομάδα της Ένωσης. Στο 43΄ο Τσιλίκας δίνει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους όμως ο Καλύβας και πάλι σκοράρει από την άσπρη βούλα του πέναλτι στο 45+3΄για το 2-2 το οποίο έμεινε έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 83΄ο Τσιλαφάκης πετυχαίνει το 2-3 το οποίο έδωσε το τρίποντο στους φιλοξενούμενους.