Παρωδία στην Super League 2: Ο Ηρακλής διαλύει με 6-0 στο ημίχρονο τον υπο διάλυση Απόλλωνα Λάρισας

Ο Ηρακλής έβαλε έξι γκολ στον Απόλλωνα Λάρισας στα πρώτα 42 λεπτά του αγώνα.

Με έναν αγώνα που εξελίχθηκε σε… παρωδία συνεχίστηκε η δράση στην Super League 2. Ο Ηρακλής πέτυχε έξι γκολ στα πρώτα 42 λεπτά του αγώνα απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας, ο οποίος είναι υπό διάλυση έχοντας απομείνει με ελάχιστους παίκτες μετά από πολυήμερη αποχή από τις προπονήσεις.Μάλιστα, αποφασίστηκε την ύστατη στιγμή να κατέβει ο Απόλλων Λάρισας στο ματς.

Τρία από τα γκολ αυτά στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο «Καυτανζόγλειο» πέτυχε ο Άλεξιτς, στο 13′, το 34′ και το 36′, σημειώνοντας ένα αυθεντικό χατ-τρικ για τους γηπεδούχους, ενώ άλλα δύο τέρματα σημείωσε ο Γιουμπιτάνα στο 18′ και το 42′ και ένα πέτυχε ο Τόμας στο 29′.

Aξίζει να σημειωθεί πως ο Ηρακλής είχε και δοκάρι στο 41′ με τον Κουντουριώτη, ενώ οι φίλοι του «Γηραιού» στην κερκίδα ζητούσαν με συνθήματα… δέκα γκολ από την ομάδα τους.

πηγή: Sport-FM