Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Νίκη για την Α.Ε Καλυβίων και πρεμιέρα με το δεξί!

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Α.Ε Καλυβίων ξεπέρασε το εμπόδιο του νεοφώτιστου Εθνικού Κομποτάδων κερδίζοντας με 2-0 σκορ.

Στο γήπεδο «Αλέκος Παπαγεωργίου» των Καλυβίων η τοπική ομάδα κέρδισε στην πρεμιέρα της Α΄Φθιώτιδας με 2-0 τον Εθνικό Κομποτάδων.

Αρκετές φάσεις και για τις δύο ομάδες, όμως η Ένωση ήταν πιο εύστοχη παίρνοντας έτσι τη νίκη.

Στο 25΄καταπληκτική ενέργεια του Λαμπρόπουλου από τα δεξιά, ο σέντερ φορ της Α.Ε.Κ. έκανε τη σέντρα και στη μεγάλη περιοχή βρέθηκε ο Ζαχάρης ο οποίος με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 75΄ο Κολόκας με πλασέ μέσα από την περιοχή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.