Εντός έδρας αναμετρήσεις για Λοκρό και Έσπερο! / Δείτε τους διαιτητές των αγώνων!
Κόντρα στον ΑΣ Στρατώνι θα αγωνιστεί ο Έσπερος Λαμίας για την 16η αγωνιστική της Β΄ Εθνική, ενώ ο Λοκρός Αταλάντης θα υποδεχθεί τον Δούκα.
Οι διαιτητές στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής μετά το ορισμό στις Εθνικές κατηγορίες για τη 16η αγωνιστική που θα διεξαχθεί την Κυριακή 26 Ιανουαρίου, με τον Λοκρό να υποδέχεται τον Δούκα και τον Έσπερο Λαμίας το Στρατώνι.
Αναλυτικά, οι διαιτητές και οι κομισάριοι και στους δύο ομίλους:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός Ν.Φ.-Αιγάλεω Παπαθανασίου-Αποστολίδης-Νικολοπούλου (Κουλούρης)
Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-Έσπερος Καλλιθέας Κοτσιμπός-Τσακαλογιάννης-Μακρόπουλος (Ευαγγελινός)
Αταλάντης 17.00 Λοκρός-Δούκας Μαντήλας-Καμήτσος-Κανελλόπουλος (Χριστοδούλου)
Π. Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Πανερυθραϊκός Κορομηλάς-Γιακείμη-Τηγάνης (Ντίνος)
Νέας Πεντάλης 17.00 Πεντέλη-Μανδραϊκός Μπίκας-Χρηστίδης Π.-Σιδέρης (Λιμνιάτης)
Παπάγου 17.00 Παπάγου-Εθνικός Πειρ. Σκούτας-Μπούκας-Ορφανός Ιορ. (Κυριόγλου)
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-Μεγαρίδα Ορφανός Εμ.-Καλογριάς-Τζίμης (Παλάτος)
Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Μελίσσια Παυλόπουλος-Γρίβα-Πλιάκας (Ζερδεβάς)
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Ευκαρπία Ταρενίδης Κ.-Μελανίδης-Χατζηχαρίσης (Μόρφη)
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Ερμής Λαγκαδά Ταρενίδης Στ.-Δημάδης-Ζαχαριάδης (Γκουρτζελίδης)
Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Μαχητές Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης-Ξέρας (Στουπίδης)
Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-Στρατώνι Ζαχαρής-Φακίτσας-Παζώλης (Βαρνάς)
Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-ΠΑΣ Γιάννινα Ξενικάκης-Τσιαπλής-Λυγούρας (Δέλλας)
Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Πευκοχώρι Δαρλαμήτσος-Τσακιράκη-Λάμπος (Ιωακειμίδης)
Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Πολύγυρος Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Τζ. (Βόντζας)
Μ. Τσίκινας 19.00 ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου Τσιρτσιμάλης-Λουλουδιάδης-Σιταρίδης (Γκούμας)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β ΕΘΝΙΚΗ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ | Β. | Νικ | Η | ΥΠ. | Κ. | ||||||
ΜΑΡΟΥΣΙ | 15 | 27 | 12 | 3 | 1222 | 1123 | ||||||
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ | 15 | 26 | 11 | 4 | 1238 | 1089 | ||||||
ΕΣΠΕΡΟΣ Κ. | 15 | 25 | 10 | 5 | 1238 | 1166 | ||||||
ΑΙΓΑΛΕΩ | 15 | 25 | 10 | 5 | 1203 | 1173 | ||||||
ΕΘΝΙΚΟΣ Π. | 15 | 25 | 10 | 5 | 1156 | 1066 | ||||||
ΜΕΓΑΡΙΔΑ | 15 | 24 | 9 | 6 | 1168 | 1077 | ||||||
ΠΕΝΤΕΛΗ | 15 | 23 | 8 | 7 | 1057 | 1056 | ||||||
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ | 15 | 23 | 8 | 7 | 1120 | 1117 | ||||||
ΕΛΕΥΣΙΝΑ | 15 | 23 | 8 | 7 | 1065 | 1096 | ||||||
ΠΑΠΑΓΟΥ | 15 | 23 | 8 | 7 | 1175 | 1165 | ||||||
ΠΡΩΤΕΑΣ Β. | 15 | 23 | 8 | 7 | 1118 | 1112 | ||||||
ΟΦΗ | 15 | 22 | 7 | 8 | 1084 | 1073 | ||||||
ΛΟΚΡΟΣ | 15 | 19 | 4 | 11 | 1096 | 1190 | ||||||
ΜΕΛΙΣΣΙΑ | 15 | 19 | 4 | 11 | 1028 | 1058 | ||||||
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. | 15 | 17 | 2 | 13 | 995 | 1189 | ||||||
ΔΟΥΚΑΣ | 15 | 15 | 1 | 14 | 982 | 1197 |
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Β. | Ν. | Η. | ΥΠ | Κ. | ||||||
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | 15 | 29 | 14 | 1 | 1126 | 930 | ||||||
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ. | 15 | 27 | 12 | 3 | 1102 | 1017 | ||||||
ΚΑΒΑΛΑ | 15 | 26 | 11 | 4 | 1098 | 982 | ||||||
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ | 15 | 25 | 10 | 5 | 1127 | 1030 | ||||||
ΕΥΚΑΡΠΙΑ | 15 | 24 | 9 | 6 | 1109 | 1073 | ||||||
ΦΑΡΣΑΛΑ | 15 | 24 | 9 | 6 | 1101 | 1067 | ||||||
ΜΑΧΗΤΕΣ | 15 | 23 | 8 | 7 | 1042 | 1001 | ||||||
ΓΕΦΥΡΑ | 15 | 23 | 8 | 7 | 1139 | 1002 | ||||||
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ | 15 | 21 | 6 | 9 | 1085 | 1109 | ||||||
ΚΟΜΟΤΗΝΗ | 15 | 21 | 6 | 9 | 1082 | 1119 | ||||||
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ | 15 | 21 | 6 | 9 | 1095 | 1134 | ||||||
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ | 15 | 20 | 5 | 10 | 1106 | 1208 | ||||||
ΣΤΡΑΤΩΝΙ | 15 | 20 | 5 | 10 | 1035 | 1114 | ||||||
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ | 15 | 20 | 5 | 10 | 1022 | 1062 | ||||||
ΧΑΝΘ | 15 | 20 | 5 | 10 | 1058 | 1078 | ||||||
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ | 15 | 14 | 1 | 14 | 842 | 1228 |
*Το Πευκοχώρι έχει -2 βαθμούς.
πηγή: Stereabasket.gr