ΒόλεϊΤοπικά Σπορ

Ήταν ντέρμπι… για ένα σετ!

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε ο Α.Ο Λαμίας στην έδρα του Α.Σ.Π Θέτις για την 3η αγωνιστική της VolleyLeague Γυναικών.

Αν και στο 1ο σετ ο Α.Ο Λαμίας προσπάθησε να μείνει κοντά στο σκορ με τους γηπεδούχους… δεν τα κατάφερε. Έχασε το πρώτο σετ με 25-21 ενώ τα δύο επόμενα χάθηκαν με αρκετά μεγάλη διαφορά.

Πιο συγκεκριμένα:

• 25 – 21
  • 25 – 12
  • 25 – 13

Η ανακοίνωση της ομάδας:

Ήταν ντέρμπι για ένα σετ!

Στο 1ο σετ η ομάδα μας μπήκε δυναμικά και είχε το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια αυτού! Μια φάση που προκάλεσε νευρικότητα και καποιες ολιγωρίες στην άμυνα ήταν αρκετά ώστε να αλλάξει η ψυχολογία και η ροή του σετ και αυτό να καταλήξει στην ομάδα της Θέτιδας! Τα επόμενα δυο σετ ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με την γηπεδούχο ομάδα να τα κατακτά με μεγάλη άνεση και τελικά να παίρνει και τη νίκη με 3-0 σετ. Εμείς αφήνουμε πίσω το παιχνίδι αυτό, και ήδη σκεφτόμαστε τον αγώνα του επόμενου Σαββάτου στην έδρα μας με αντίπαλο το Αιγάλεω! 🔵🏐