Άλλα αθλήματαΤοπικά Σπορ

Εντυπωσιακή νίκη για την Αναγέννηση Λαμίας!

Εντυπωσιακή η Αναγέννηση Λαμίας στην επιστροφή της στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ, νίκησε με ευκολία τον Μάκαρο Άμφισσας με 84-54 έχοντας από την αρχή ένα καθαρό προβάδισμα στο σκορ!

Οι γηπεδούχοι, παρότι έπαιξαν χωρίς τον Πουλή που ήταν τραυματίας, ήταν από το ξεκίνημα ανώτεροι φτάνοντας δίκαι στην πρώτη φετινή τους νίκη!

Η Αναγέννηση προηγήθηκε με 23-12 στο 10λεπτιο ενώ έκλεισε το ημίχρονο μπροστά με 42-27.

Η μεγάλη διαφορά έγινε στη γ’ περίοδο όταν η ομάδα του Κουμπούρα έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 25-10 για να επικρατήσει τελικά με 30 πόντους διαφορά!

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-12, 19-15, 25-10, 17-17.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Φραγκιαδάκης 9, Σφυρής 2, Διαμαντής 6 (1), Μπλέτσας 3 (1), Νικολάου 11 (1), Λάμπας 12, Σκαρμούτσος 7, Φετοκάκης 3 (1), Τσακωνίτης 13 (1), Γκιρίτσης 18.

ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας): Δρίβας 2, Φουσέκης 1, Οικονόμου 2, Κυριακίδης 7 (1), Ξαγάρας, Τσικνής 2, Παπαδήμας 2, Φωτητζόγλου 12, Ξηρός 4, Μαμαρέλης 16 (3), Βίλλιας, Νασάκης 6.

πηγή: stereabasket