FeaturedΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Επιτέλους νίκη για τον ΠΑΣ!

Νίκη για τον ΠΑΣ Λαμία Κ20 επί της ΑΕΛ για την 15η αγωνιστική της SuperLeague Υποδομών.

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λαμπρόπουλου, ο ΠΑΣ Λαμία Κ20 πήρε τη νίκη απέναντι στην ομάδα της ΑΕΛ, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της SuperLeague Υποδομών.

Ο Βαγγέλης Πατσαρουχας ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, καθώς στο πρώτο ημίχρονο έχασε μεγάλη ευκαιρία, όταν έπιασε καταπληκτικά ένα «ψαλιδάκι» αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας του είπε «όχι».

Λίγα λεπτά αργότερα μετά από σέντρα από τα δεξιά, ο Πατσαρούχας έπιασε την κεφαλιά αλλά αυτή σταμάτησε στο δοκάρι της ΑΕΛ.

Το 1-0 έγινε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο δεύτερο 45λεπτο του παιχνιδιού, με την ομάδα του Λάκη Παπανικολάου να παίρνει μεγάλη νίκη η οποία την ανεβάζει στους 10 βαθμούς.