Τζανετόπουλος: “Κρατάμε τη μαχητικότητα / Είμαι αισιόδοξος για την παραμονή”

Tη άποψή του για το παιχνίδι εξέφρασε μετά το τέλος του ο και ο Άνταμ Τζανετόπουλος, εκ των διακριθέντων της ομάδας μας στο σημερινό παιχνίδι.

Αναλυτικά δήλωσε:

Για το ματς: Από το πουθενά ο ΟΦΗ προηγήθηκε δύο φορές και έφτασε στη νίκη. Μετά το 1-0 και ειδικά στο 2ο ημίχρονο προσπαθήσαμε να ανέβουμε ψηλά και να πιέσουμε για την ισοφάριση , δυστυχώς όταν πιέζεις, αφήνεις πίσω χώρους και έτσι ήρθε το 2-0.

Για την αντίδραση μετά το γκολ: Μετά το 1ο γκολ αιφνιδιαστήκαμε και δεν πατούσαμε καλά. Είπαμε στο ημίχρονο να μπούμε στην επανάληψη και να προσπαθήσουμε να φύγουμε με βαθμό ή βαθμούς από το γήπεδο αλλά δεν τα καταφέραμε.

Για το τι κρατά από το ματς: Κρατώ την μαχητικότητα. Η ψυχολογία μας έχει αλλάξει και φαίνεται στο γήπεδο. Κάθε παιχνίδι θα το παλέψουμε για να πάρουμε όσους βαθμούς μπορούμε. Είμαι αισιόδοξος και πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε στο τέλος!

Aπόδοση Δηλώσεων: Lamiara.gr