«Πέφτει η αυλαία» σήμερα στο Europa!
Δείτε το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων του Europa League.
ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός θα δώσουν τις τελικές μάχες για την πρόκριση, στα αυριανά παιχνίδια τους για την 6η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.
Η ομάδα της Θεσσαλονίκης θα υποδεχθεί στην Τούμπα την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ και θέλει μόνο τη νίκη, για να ελπίζει σε πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.
Ακόμη πιο δύσκολο το έργο του Ολυμπιακού, ο οποίος και αυτός θέλει μόνο τη νίκη στο ματς στο Καραϊσκάκη κόντρα στη Μίλαν.
Από εκεί και πέρα το αποψινό πρόγραμμα περιλαμβάνει σπουδαία παιχνίδια, όπως της Βιγιαρεάλ με τη Σπαρτάκ Μόσχας και της Σεβίλης με την Κράσνονταρ. Συνοπτικά το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League:
ΠΕΜΠΤΗ ======
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Λουντογκόρετς – Ζυρίχη
ΑΕΚ Λάρνακας – Λεβερκούζεν
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Λεβερκούζεν 5 3-1-1 11-8 10
Ζυρίχη 5 3-0-2 6-5 9
ΑΕΚ Λάρνακας 5 1-2-2 5-7 5
Λουντογκόρετς 5 0-3-2 4-6 3
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Σέλτικ – Σάλτσμπουργκ
Λειψία – Ρόζενμποργκ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Σάλτσμπουργκ 5 5-0-0 15-5 15
Σέλτικ 5 3-0-2 5-6 9
Λειψία 5 2-0-3 8-7 6
Ρόζενμποργκ 5 0-0-5 3-13 0
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Σλάβια Πράγας – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης
Κοπεγχάγη – Μπορντό
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Ζενίτ 5 3-2-0 6-3 11
Σλάβια Πρ. 5 2-1-2 2-3 7
Κοπεγχάγη 5 1-2-2 3-4 5
Μπορντό 5 1-1-3 5-6 4
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Άντερλεχτ
Σπάρτακ Τρνάβα – Φενέρμπαχτσε
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Ντιναμό Ζ. 5 4-1-0 11-3 13
Φενέρμπαχτσε 5 2-2-1 7-6 8
Σπάρτακ Τρνάβα 5 1-1-3 3-7 4
Άντερλεχτ 5 0-2-3 2-7 2
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Άρσεναλ – Καραμπάχ
Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Βόρσκλα
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Άρσεναλ 5 4-1-0 11-2 13
Σπόρτινγκ Λ. 5 3-1-1 10-3 10
Βόρσκλα 5 1-0-4 4-10 3
Καραμπάχ 5 1-0-4 2-12 3
6ος ΟΜΙΛΟΣ
Ολυμπιακός – Μίλαν
Ντουντελάνζ – Μπέτις
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Μπέτις 5 3-2-0 7-2 11
Μίλαν 5 2-2-1 11-6 10
Ολυμπιακός 5 2-1-2 8-5 7
Ντουντελάνζ 5 0-0-5 3-16 0
7ος ΟΜΙΛΟΣ
Ραπίντ Βιένης – Ρέιντζερς
Βιγιαρεάλ – Σπαρτάκ Μόσχας
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Βιγιαρεάλ 5 1-4-0 10-5 7
Ραπίντ Β. 5 2-1-2 5-9 7
Ρέιντζερς 5 1-3-1 8-7 6
Σπαρτάκ Μ. 5 1-2-2 8-10 5
8ος ΟΜΙΛΟΣ
Λάτσιο – Αϊντραχτ Φρανκφούρτης
Μαρσέιγ – Απόλλων Λεμεσού
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Αϊντραχτ Φρ. 5 5-0-0 15-4 15
Λάτσιο 5 3-0-2 8-9 9
Απόλλων Λεμ. 5 1-1-3 7-10 4
Μαρσέιγ 5 0-1-4 5-13 1
9ος ΟΜΙΛΟΣ
Γκενκ – Σάρπσμποργκ
Μπεσίκτας – Μάλμε
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Γκενκ 5 2-2-1 10-8 8
Μπεσίκτας 5 2-1-2 9-10 7
Μάλμε 5 1-3-1 6-6 6
Σάρπσμποργκ 5 1-2-2 8-9 5
10ος ΟΜΙΛΟΣ
Ακχισάρ- Σταντάρ Λιέγης
Σεβίλη – Κράσνονταρ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Κράσνονταρ 5 4-0-1 8-5 12
Σεβίλη 5 3-0-2 15-6 9
Σταντάρ Λ. 5 3-0-2 7-9 9
Ακχισάρ 5 0-0-5 4-14 0
11ος ΟΜΙΛΟΣ
Ντιναμό Κιέβου – Γιάμπλονετς
Ρεν – Αστάνα
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Ντιναμό Κ. 5 3-2-0 10-6 11
Αστάνα 5 2-2-1 7-5 8
Ρεν 5 2-0-3 5-8 6
Γιάμπλονετς 5 0-2-3 4-7 2
12ος ΟΜΙΛΟΣ
Βίντι – Τσέλσι
ΠΑΟΚ – ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ Β
Τσέλσι 5 5-0-0 10-1 15
ΜΠΑΤΕ 5 2-0-3 5-7 6
Βίντι 5 1-0-3 3-5 6
ΠΑΟΚ 5 1-0-4 4-9 3