Όρθια στην έδρα της Νιούκαστλ έμεινε η Γουότφορντ που πήρε ισοπαλία 1-1.

PREMIΕLEAGUE-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ-ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: 1-1

Γήπεδο: Σεντ Τζέμις Παρκ

Όρθια στην έδρα της Νιούκαστλ έμεινε η Γουότφορντ που απέσπασε ισοπαλία, 1-1 και  πήρε τον πρώτο της φετινό βαθμό.

Η Γουότφορντ μπήκε δυνατά στο ματς και στο 2ο μόλις λεπτό, ο Ντουκουρέ έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και στρώθηκε στον Χιουζ που πλάσαρε από κοντά για το 0-1. Στο 14’ ο Γκρέι έχασε μεγάλη ευκαιρία για να διπλασιάσει τα γκολ των φιλοξενουμένων, ενώ στο 41’ μετά από σέντρα από δεξιά, η μπάλα στρώθηκε στον Σερ που πλασάρε από κοντά για το 1-1.

Στο 56’ η κεφαλιά του Σερ πέρασε λίγο έξω όπως και  το σουτ του Αλμιρόν στο 57’ και στο 60’ ο Φόστερ είπε όχι εντυπωσιακά σε σουτ του Χέιντεν. Στο 65ο λεπτό ο Φόστερ είπε πάλι όχι σε σουτ του Ντουκουρέ.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Ντουμπράβκα, Κραφτ (76’ Μανκίγιο), Ντάμετ, Σερ (85’ Φερνάντες), Λάσκελς, Βίλεμς, Αλμιρόν, Χέιντεν, Λόνγκσταφ, Ατσού (82’ Μούτο), Ζοέλιντον

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: Φόστερ, Φεμένια, Γιανμαάτ, Ντόουσον, Κάθκαρτ, Καμπασελέ, Ντουκουρέ (71’ Τσαλομπά), Χιουζ (71’ Σαξές), Περέιρα, Κλέβερλι, Γκρέι (82’ Ντεουλοφέου)