Φιλική «εφτάρα» για τον Πελασγιακό!

Δεύτερο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας για τον ΑΟ Πελασγιακός, αυτή τη φορά με αντίπαλο τον ΑΟ Γλύφας.

Τη φιλική νίκη με σκορ 7-0 πήρε ο ΑΟ Πελασγιακός με αντίπαλο τον ΑΟ Γλύφας. Οι δύο ομάδες βρίσκονται σε περίοδο προετοιμασίας με τον Πελασγιακό να είναι σε καλύτερη κατάσταση αφού επικράτησε εύκολα με 7 γκολ διαφορά.

Ρεπορτάζ Βαγγέλης Μπιζάτος

Το 1-0 έγινε από κεφαλιά του Θανάση Παρίση, έπειτα διώξιμο της άμυνας της Γλύφας. Το 2-0 έγινε μετά από σουτ του Σκεμπέ από τα αριστερά, επέμβαση του Ζωγραφάκη, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μάριος Μάνος με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το 3-0 έγινε απο τον Δημήτρη Τσαούση, με ατομική ενέργεια και με ένα πραγματικά άπιαστο σουτ. Το 3-0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ράπτης μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Σκαρμούτσο, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και μετά από λίγα λεπτά ο ίδιος παίκτης έκανε το 5-0 με ψαλιδάκι. Οι πιτσιρικάδες του Πελασγιακού από την ακαδημία της ομάδας και μετά από εξαιρετικό συνδυασμό ο Κατσαμπέκης έκανε το 6-0.

Το τελικό σκορ 7-0 το έγραψε ο Σκαρμούτσος με δυνατό σουτ εντός περιοχής.