ΑΟ Καινούργιο – Ρεγγίνι: Ενα γκολ του Νάσιου… έφτανε!(pics)

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας, η ομάδα του Ρεγγινίου πήρε σπουδαία νίκη στην έδρα του Καινούργιου.

Μία πολύ σημαντική νίκη ενόψει της συνέχειας πήρε η ομάδα του Ρεγγινίου, η οποία κέρδισε με σκορ 0-1 τον ΑΟ Καινούργιου στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Β΄κατηγορίας.

Η ομάδα του Γιώργου Νικολάου, έφυγε με το διπλό από το Καινούργιο, με τον Νάσιο να σκοράρει με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή.

Διαβάστε την ανακοίνωση του Ρεγγινίου:

ΝΊΚΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΜΕ 1-0

Στην έδρα του Καινουρίου σε ένα πολύ κακό τερέν οι δύο ομάδες δυσκολεύτηκαν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο. Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς αξιόλογες ευκαιρίες για κάθε ομάδα. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας που είχε την υπεροχή σε όλο τον αγώνα πίεσε και ιδιαίτερα στο τελευταίο μισάωρο χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, κατάφερε και πέτυχε το γκολ της νίκης στο 91 με ωραία προσπάθεια του Δημήτρη Νάσιου. (βίντεο με το γκολ).