Σε φιλικό με την Εθνική Ενόπλων ο Καραμάνος!

Φιλικό φιλανθρωπικού χαρακτήρα έδωσε νωρίτερα σήμερα το πρωί ο Φωκικός με αντίπαλο την ομάδα της Εθνικής Ενόπλων με τον Τάσο Καραμάνο να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Φιλικό φιλανθρωπικού χαρακτήρα έδωσε νωρίτερα σήμερα το πρωί ο Φωκικός με αντίπαλο την ομάδα της Εθνικής Ενόπλων με τον επιθετικό του ΠΑΣ Λαμία, Τάσο Καραμάνο να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Ρεπορτάζ Νίκος Μώκος/lamiaragate3.gr

Το πρωί της Δευτέρας η ομάδα του Φωκικού έδωσε φιλικό φιλανθρωπικού χαρακτήρα για τον ποδοσφαιριστή Θανάση Σίμο, ο όποιος δίνει αυτή την στιγμή ένα πολύ κρίσιμο αγώνα καθώς αντιμετωπίζει ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας με αντίπαλο την Εθνική Ενόπλων του Τάσου Καραμάνου.

Με αυτό τον τρόπο ως σωματείο τον στηρίζει σε αυτή τη μάχη που δίνει.
Αντίπαλος του Φωκικού η Εθνική Ενόπλων Δυνάμεων, με τον Βασίλη Ταμπάκη στη σύνθεση της, έναν ποδοσφαιριστή που ξεκίνησε από την ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΊΑ 94 και στη συνέχεια φόρεσε και τίμησε για χρόνια την φανέλα του Φωκικού σε Δ’, Γ’ και Β’ Εθνική. Φυσικά στην αναμέτρηση αγωνίστηκε και ο δικός μας Τάσος Καραμάνος ο οποίος βρέθηκε στη πόλη της Άμφισσας μετά από ένα γεμάτο 90λεπτο χθες, με αντίπαλο τον ΟΦΗ.
Τα έσοδα από τον αγώνα θα δοθούν στην οικογένεια του ποδοσφαιριστή του Φωκικού.

Για την ιστορία ο Τάσος Καραμάνος αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο με τους τυπικά φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με 1-0 χάρη σε γκολ του επιθετικού της Λαμίας στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης.