Καινούργιο – Δαφνησιακός Αρκίτσας: Εύκολο διπλό για τους «πράσινους»(pics)

Στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας και για τον 1ο όμιλο, η ομάδα του Καινούργιου υποδέχθηκε τον Δαφνησιακό Αρκίτσας.

Ρεπορτάζ: Σεραφείμ Τσοχαντάρης

Με MVP τον Κωνσταντίνο Δάρα ο Δαφνησιακός Αρκίτσας πήρε μία ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα της Β΄Φθιώτιδας.

Αυτή τη φορά η ομάδα της Αρκίτσας αγωνίστηκε εκτός έδρας με το Καινούργιο, το οποίο και κέρδισε με 0-3 σκορ.

Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν το 0-2 με τον Δαφνησιακό να έχει την απόλυτη υπεροχή! Το 0-1 έγινε στο 9΄με τον Ηλιόπουλο, ενώ στο 34΄ο Nuraj πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του!

Στο δεύτερο 45λεπτο και πάλι η φιλοξενούμενη ομάδα πίεσε, έδωσε όμως και χώρους στο Καινούργιο, το οποίο απειλούσε μόνο με μακρινά σουτ… τα οποία ανάγκασαν τον τερματοφύλακα της Αρκίτσας, Τρίγκα… να «κατεβάσει ρολά»!

Το τελικό 0-3 έγινε στο 84΄με τον Κωνσταντίνο Δάρα, τον καλύτερο ποδοσφαιριστή του γηπέδου να χρίζεται και σκόρερ!