Έφυγε με το διπλό η ΑΕ Εχιναίων!(φωτορεπορτάζ)

Με νίκη 1-2 σκορ έφυγε από το γήπεδο της Μεγάλης Βρύσης, η ΑΕ Εχιναίων η οποία κέρδισε την τοπική ομάδα της Θύελλας.

Στο πλαίσιο της Β΄Φθιώτιδας, η Θύελλα Μεγάλης Βρύσης υποδέχθηκε την ΑΕ Εχιναίων, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2 σκορ.

Σε αρκετά καλό παιχνίδι, με πολλές φάσεις και από τις δύο ομάδες, η Ένωση κατάφερε να πάρει το τρίποντο με το τελικό σκορ να γράφεται στο δεύτερο ημίχρονο.

Το πρώτο 45λεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι με το σκορ να βρίσκεται στο 1-1, όμως και παρά τις πρσπάθειες των γηπεδούχων, αυτοί που κατάφεραν να σκοράρουν ήταν οι παίκτες της ΑΕ Εχιναίων.

Το 1-0 το έκανε η Θύελλα με τον Ηλία τον Μπαγινέτα να σημειώνει ένα ακόμη τέρμα με τη φανέλα της Μεγάλης Βρύσης.

Η απάντηση για την ΑΕ Εχιναίων ήρθε με τον Πολύμερο να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Σωτήρης Σχουλής.

Ο Σχουλής, εμπλέκεται και στο δεύτερο και νικητήριο γκολ της Ένωσης, καθώς εκτέλεσε το κόρνερ με το οποίο ο Πισπιρίγκος έκανε το 1-2.