ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Βαριά ήττα της Λαμίας στην Κρήτη!

Tην πιο βαριά ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η ομάδα Κ-19 της Λαμίας η οποία έφυγε με το βαρύ 7-1 από την Κρήτη απέναντι στον ΟΦΗ.

Λίγο το πολύωρο ταξίδι με το καράβι με προορισμό την Κρήτη, λίγο η κούραση που προέκυψε εξαιτίας αυτού, λίγο οι απουσίες, επηρέασαν αρνητικά την Κ-19 της Λαμίας η οποία ηττήθηκε με 7-1 από την αντίστοιχη ομάδα του ΟΦΗ.

Το συγκρότημα του Λάκη Παπανικολάου βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 10′ με γκολ του Κουράκη με την Λαμία να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια ένα λεπτό αργότερα.

Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 18′ με τον Νοικοκυράκη με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο ΟΦΗ έκανε το 4-1 με τον Μπέρκη με τον Νοικοκυράκη να σημειώνει χατ-τρικ στο 53′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στο 61ο λεπτό ο Σταυράκης έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο παιχνίδι πετυχαίνοντας το 5-1 με το κερασάκι στη τούρτα για τους Κρητικούς να έρχεται με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μπέρκη στο 69′.

Η νίκη αυτή για τον ΟΦΗ ήταν η μεγαλύτερη που έχει σημειωθεί στο φετινό πρωτάθλημα…

Συνθέσεις : Αναμένονται

Πηγή φώτο: oficrete.gr