Τέσσερα στα τέσσερα… στις ισοπαλίες για τη Λαμία! (pics+vids)

Super League 2019-20 review: 6η αγωνιστική...

Για δεύτερη αγωνιστική στη σειρά έχουμε ανατροπή σε εκτός έδρας αγώνα από 2-0 και νίκη φιλοξενούμενου με 3-2! Μετά την ΑΕΛ στο «Κλεάνθης Βικελίδης» το κάνει ο Ατρόμητος στο Βόλο, που κάνει δεύτερη νίκη στη σειρά.

Ωστόσο στην αγωνιστική έχουμε το πρώτο 0-0, το Σάββατο το βράδy στη Λάρισα, ανάμεσα στην ΑΕΛ και την ΑΕΚ.  Επίσης γίνεται και το πρώτο δευτεριάτικο παιχνίδι, που και αυτό τελειώνει 0-0. Η Λαμία κάνει τέταρτη ισοπαλία στην έδρα της σε ισάριθμα παιχνίδια, παραμένοντας χωρίς νίκη. Ο Παναιτωλικός παίρνει τον πρώτο του βαθμό, αλλά είναι το τελευταίο παιχνίδι στον πάγκο του για τον Λουϊς Κάστρο. Λίγες μέρες μετά αποφασίζεται η αντικατάστασή του.

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται στο «Γεώργιος Καμάρας» την Ξάνθη, καθώς στο «Σπύρος Λούης» γίνονται έργα στο χορτάρι. Ωστόσο η Ξάνθη κρατά την… παράδοση και κάνει τέταρτο «διπλό» στη σειρά στον Παναθηναϊκό. Το γκολ μάλιστα του Φοσέ στις καθυστερήσεις είναι το 100ο στο φετινό πρωτάθλημα. Η ακριτική ομάδα φιγουράρει πλέον δεύτερη!

Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός πετυχαίνει σπουδαία νίκη (2-1) με ανατροπή επί του Άρη στη Θεσσαλονίκη. Πλέον στον Άρη η απόφαση είναι οριστική να προχωρήσει σε πρόσληψη προπονητή, μετά από τέσσερα με υπηρεσιακή λύση.

Ο ΠΑΟΚ επιστρέφει στην νίκες (2-1), στην Τρίπολη αυτή τη φορά, αλλά συνεχίζει να δέχεται γκολ σε όλα τα παιχνίδια.

Την τετράδα στη βαθμολογία συμπληρώνει ο ΟΦΗ, που κάνει τρίτη στη σειρά νίκη στην έδρα του, αυτή τη φορά με 4-1 επί του Πανιωνίου. Και αυτή η νίκη έρχεται στο δεύτερο ημίχρονο.

Ολυμπιακός 16, Ξάνθη 15, ΠΑΟΚ 14, ΟΦΗ 13 είναι η… παράταξη στην κορυφή. Στην ουρά Πανιώνιος -2, Παναιτωλικός 1, Αστέρας Τρίπολης 3, Λαμία 4.