Α΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιροΤοπικά

ΕΠΣ Φθιώτιδας: Το παρασκήνιο της κλήρωσης, οι δηλώσεις και το πλήρες πρόγραμμα… (Βίντεο-Φωτό)

Σε μια διαφορετική λόγω covid19 κλήρωση οι παράγοντες των σωματείων αλλά και τα μέλη της ΕΠΣ εξέφρασαν την αισιοδοξία τους για μια χρονιά με πλούσια και ενδιαφέρουσα αγωνιστική δράση παρά τα εμπόδια που βάζει ο κορωνοϊος και στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα.

Η πρώτη και η μοναδική κλήρωση της ΕΠΣ Φθιώτιδας πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 24/8 στο Κτήμα «Αυγέρης» στην Παραλία Κανούριου. Σε μια διαφορετική λόγω covid19 κλήρωση οι παράγοντες των σωματείων αλλά και τα μέλη της ΕΠΣ εξέφρασαν την αισιοδοξία τους για μια χρονιά με πλούσια και ενδιαφέρουσα αγωνιστική δράση παρά τα εμπόδια που βάζει ο κορωνοϊος και στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα.

ΕΠΣ Φθιώτιδας: Κληρώσεις… με φόντο τη θάλασσα!(φωτορεπορτάζ+βίντεο)

Φυσικά δεν λείπει ο προβληματισμός για το άγνωστο που… ακολουθεί όσον αφορά την εξέλιξη του ιού, αλλά τα σωματεία είναι διατεθειμένα (έχοντας και το 50-50 από την διαιτησία όπως τόνισε ο πρόεδρος της ΕΠΣΦ Μιχάλης Κορδολέμης) να παλέψουν σε άκρως ανταγωνιστικό όπως αναμένεται πρωτάθλημα. Σημειωτέον δεν ήταν λίγοι οι… ψίθυροι που υπήρχαν κατά την διάρκεια της κλήρωσης με τα “μπλοκ” που έχουν δημιουργηθεί από τον περασμένο Ιανουάριο (στο πλαίσιο αλλαγής της ηγεσίας της ΕΠΣΦ) να είναι ακόμη ενεργά. Βέβαια για να είμαστε ειλικρινείς δεν υπήρξε κάποια ορατή αντιπαράθεση και όλα κύλησαν ομαλά σε γενικές γραμμές.

Δείτε τι δήλωσαν ο πρόεδρος της ΕΠΣΦ αλλά και παράγοντες των ομάδων στο πλαίσιο της κλήρωσης

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα της σεζόν:

 

1η Αγωνιστική

Καλύβια – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Μαλεσίνα – Ρεγγίνι

Ολυμπιακός Λαμίας – Ηράκλεια

Νέο Κρίκελλο – Άρης Αγ. Κων/νου

Αστέρας Σταυρού – Προοδευτική Λάρυμνας

Ευρυτανικός – Στυλίδα

Δάφνη Λιβανατών – Κεραυνός Βαθυκοίλου

Ρεπό: Νίκη Αγ. Παρασκευής

 

2η Αγωνιστική

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Καλύβια

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Μαλεσίνα

Ρεγγίνι – Νέο Κρίκελλο

Ηράκλεια – Αστέρας Σταυρού

Άρης Αγ. Κων/νου – Ευρυτανικός

Προοδευτική Λάρυμνας – Κεραυνός Βαθυκοίλου

Στυλίδα – Δάφνη Λιβανατών

Ρεπό: Ολυμπιακός Λαμίας

 

3η Αγωνιστική

Καλύβια – Μαλεσίνα

Ολυμπιακός Λαμίας – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Νέο Κρίκελλο – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Ευρυτανικός – Ρεγγίνι

Κεραυνός Βαθυκοίλου – Ηράκλεια

Δάφνη Λιβανατών – Άρης Αγ. Κων/νου

Προοδευτική Λάρυμνας – Στυλίδα

Ρεπό: Αστέρας Σταυρού

 

4η Αγωνιστική

Ολυμπιακός Λαμίας – Καλύβια

Μαλεσίνα – Νέο Κρίκελλο

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Αστέρας Σταυρού

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Ευρυτανικός

Ρεγγίνι – Δάφνη Λιβανατών

Ηράκλεια – Στυλίδα

Άρης Αγ. Κων/νου – Προοδευτική Λάρυμνας

Ρεπό: Κεραυνός Βαθυκοίλου

 

5η Αγωνιστική

Καλύβια – Νέο Κρίκελλο

Αστέρας Σταυρού – Ολυμπιακός Λαμίας

Ευρυτανικός – Μαλεσίνα

Κεραυνός Βαθυκοίλου – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Δάφνη Λιβανατών – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Προοδευτική Λάρυμνας – Ρεγγίνι

Ηράκλεια – Άρης Αγ. Κων/νου

Ρεπό: Στυλίδα

 

6η Αγωνιστική

Αστέρας Σταυρού – Καλύβια

Νέο Κρίκελλο – Ευρυτανικός

Ολυμπιακός Λαμίας – Κεραυνός Βαθυκοίλου

Μαλεσίνα – Δάφνη Λιβανατών

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Στυλίδα

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Προοδευτική Λάρυμνας

Ρεγγίνι – Ηράκλεια

Ρεπό: Άρης Αγ. Κων/νου

 

7η Αγωνιστική

Καλύβια – Ευρυτανικός

Κεραυνός Βαθυκοίλου – Αστέρας Σταυρού

Δάφνη Λιβανατών – Νέο Κρίκελλο

Στυλίδα – Ολυμπιακός Λαμίας

Προοδευτική Λάρυμνας – Μαλεσίνα

Άρης Αγ. Κων/νου – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Ηράκλεια – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Ρεπό: Ρεγγίνι

 

8η Αγωνιστική

Κεραυνός Βαθυκοίλου – Καλύβια

Ευρυτανικός – Δάφνη Λιβανατών

Αστέρας Σταυρού – Στυλίδα

Νέο Κρίκελλο – Προοδευτική Λάρυμνας

Ολυμπιακός Λαμίας – Άρης Αγ. Κων/νου

Μαλεσίνα – Ηράκλεια

Νίκη Αγίας Παρασκευής – Ρεγγίνι

Ρεπό: Δαφνησιακός Αρκίτσας

 

9η Αγωνιστική

Καλύβια – Δάφνη Λιβανατών

Στυλίδα – Κεραυνός Βαθυκοίλου

Προοδευτική Λάρυμνας – Ευρυτανικός

Άρης Αγ. Κων/νου – Αστέρας Σταυρού

Ηράκλεια – Νέο Κρίκελλο

Ρεγγίνι – Ολυμπιακός Λαμίας

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Ρεπό: Μαλεσίνα

 

10η Αγωνιστική

Στυλίδα – Καλύβια

Δάφνη Λιβανατών – Προοδευτική Λάρυμνας

Κεραυνός Βαθυκοίλου – Άρης Αγ. Κων/νου

Ευρυτανικός – Ηράκλεια

Αστέρας Σταυρού – Ρεγγίνι

Ολυμπιακός Λαμίας – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Μαλεσίνα – Νίκη Αγίας Παρασκευής

Ρεπό: Νέο Κρίκελλο

 

11η Αγωνιστική

Καλύβια – Προοδευτική Λάρυμνας

Άρης Αγ. Κων/νου – Στυλίδα

Ηράκλεια – Δάφνη Λιβανατών

Ρεγγίνι – Κεραυνός Βαθυκοίλου

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Αστέρας Σταυρού

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Νέο Κρίκελλο

Μαλεσίνα – Ολυμπιακός Λαμίας

Ρεπό: Ευρυτανικός

 

12η Αγωνιστική

Άρης Αγ. Κων/νου – Καλύβια

Προοδευτική Λάρυμνας – Ηράκλεια

Στυλίδα – Ρεγγίνι

Κεραυνός Βαθυκοίλου – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Ευρυτανικός – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Αστέρας Σταυρού – Μαλεσίνα

Νέο Κρίκελλο – Ολυμπιακός Λαμίας

Ρεπό: Δάφνη Λιβανατών

 

13η Αγωνιστική

Καλύβια – Ηράκλεια

Ρεγγίνι – Άρης Αγ. Κων/νου

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Στυλίδα

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Δάφνη Λιβανατών

Μαλεσίνα – Κεραυνός Βαθυκοίλου

Ολυμπιακός Λαμίας – Ευρυτανικός

Νέο Κρίκελλο – Αστέρας Σταυρού

Ρεπό: Προοδευτική Λάρυμνας

 

14η Αγωνιστική

Ρεγγίνι – Καλύβια

Άρης Αγ. Κων/νου – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Προοδευτική Λάρυμνας – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Στυλίδα – Μαλεσίνα

Δάφνη Λιβανατών – Ολυμπιακός Λαμίας

Κεραυνός Βαθυκοίλου – Νέο Κρίκελλο

Ευρυτανικός – Αστέρας Σταυρού

Ρεπό: Ηράκλεια

 

15η Αγωνιστική

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Ρεγγίνι

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Ηράκλεια

Μαλεσίνα – Άρης Αγ. Κων/νου

Ολυμπιακός Λαμίας – Προοδευτική Λάρυμνας

Νέο Κρίκελλο – Στυλίδα

Αστέρας Σταυρού – Δάφνη Λιβανατών

Ευρυτανικός – Κεραυνός Βαθυκοίλου

Ρεπό: Καλύβια

*Στο δεύτερο γύρο οι αγώνες αντιστρέφονται

Ετικέτες
autovision

Διαβάστε επίσης

Back to top button
Close