Α΄ ΦθιώτιδαςΒ΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Το πρώτο «crash test» για τους «πράσινους» (φωτορεπορτάζ+vids)

Φιλικό αγώνα προετοιμασίας έδωσε σήμερα το απόγευμα εντός έδρας η ομάδα του Πελασγιακού, με αντίπαλο τον Κεραυνό Βαθύκοιλου.

Στην ισοπαλία με σκορ 2-2 έμεινε το φιλικό παιχνίδι του ΑΟ Πελασγιακός με τον Κεραυνό Βαθύκοιλου.

Αν και τις δύο ομάδες τους χωρίζει μία κατηγορία, καθώς ο Κεραυνός παίζει στην Α΄Φθιώτιδας και ο Πελασγιακός στη Β΄, ήταν ένα αμφίρροπο ματς με ωραίο ποδόσφαιρο και τέσσερα γκολ!

Το LamiaSports και ο Βαγγέλης Μπιζάτος ήταν εκεί και σας μεταφέρουμε όλο το ρεπορτάζ μαζί εννοείται και με φωτογραφίες!

Η ομάδα της Πελασγίας έδωσε το έναυσμα στους φιλικούς αγώνες προετοιμασίας κόντρα στην ομάδα του Κεραυνού.

Το σύνολο του Αϊβαλιώτη μπήκε δυναμικά από την αρχή του αγώνα με Ράπτη και Τσαούση να κόβουν και να ράβουν στο κέντρο και στο 20 λεπτό του αγώνα με μια κάθετη μπαλιά του Μάνου στον κενό χώρο βρήκε τον Ράπτη και αυτός με υποδειγματικό πλασέ άνοιξε το σκορ.

Δεκαπέντε λεπτά αργότερα, ο Τσαούσης με τον Ράπτη συνδυάστηκαν στο κέντρο και με ατομική ενέργεια ο δεύτερος έκανε το σουτ εκτός περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στο βάθος των δικτύων.

Το ημίχρονο έκλεισε με τον Γερογιάκομο να βγάζει σε κενό χώρο τον Ιμπραχίμ και αυτός με πλασέ να μειώνει σε 2-1.

Η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου βρήκε και τις δύο ομάδες να κάνουν της καθιερωμένες αλλαγές όσο αναφορά σε πλάνο φιλικού αγώνα με τον προπονητή του Πελασγιακού, κ. Αϊβαλιώτη να δοκιμάζει παιδιά από την ακαδημία τα οποία έχουν ενσωματωθεί στην βασική ομάδα των «πράσινων», από την αρχή της προετοιμασίας

Το τελικό σκορ, το 2-2 διαμορφώθηκε έπειτα από σέντρα του Ιμπραχίμ στο 60΄και κεφαλιά του Κωστόπουλου.