Ισόπαλο το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα σε Καλαπόδι και Αταλάντη 92΄

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας, ο ΑΟ Καλαποδίου υποδέχθηκε την Αταλάντη 92΄σε ένα τοπικό ντέρμπι.

Ισόπαλο με 2-2 σκορ τελείωσε το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στον ΑΟ Καλαποδίου και την Αταλάντη 92΄.

Αν και προηγήθηκε η φιλοξενούμενη ομάδα στο 20΄με τέρμα του Θεοχάρη η ομάδα του Καλαποδίου βρήκε την απάντηση που έψαχνε στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 57΄ο αρχηγός Μπουρλής έφερε το ματς στα ίσια κάνοντας το 1-1 ενώ είκοσι λεπτά αργότερα ήρθε η ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους.

Στο 75΄ ο Καντάς έκανε το 2-1 δίνοντας για πρώτη φορά το προβάδισμα στην ομάδα του στον αγώνα.

Όμως, η «χρυσή αλλαγή» της Αταλάντης, ο Κώστογλου κατάφερε στο 88΄να ισοφαρίσει και δώσει έναν σημαντικό βαθμό στην ομάδα του.

Οι δύο βασικές ενδεκάδες των ομάδων:

ΑΟ Καλαποδίου: Στάμου, Παπακυριαζής, Toci, Δράκος, Δαλιάνης, Γεροθανάσης, Μαρκάκης, Καντάς, Ζιώγας, Μπουρλής, Himi

Αταλάντη 92΄: Βλάχος, Γλουστιανός, Τραμπαδούρος, Καλογερόπουλος, Πανέτσος, Κοκολας, Φασούλης, Παπανικολάου, Θεοχάρης, Τζελάί