Επέστρεψε στις νίκες ο Ελατειακός!

Μετά την ήττα με 6-0 από τον ΑΟ Στυλίδας για το Κύπελλο Φθιώτιδας, ο Ελατειακός επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας.

Η ομάδα του Ελατειακού, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας, υποδέχθηκε στο γήπεδό του τον Κομνηνό Κόμνηνας, τον οποίο και κέρδισε με 4-1 σκορ.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Οικονόμου ο οποίος πέτυχε τα δύο από τα τέσσερα γκολ της ομάδας του, δίνοντας επί της ουσίας ένα απαραίτητο τρίποντο, ενόψει της συνέχειας!

Η ομάδα του Κομνηνού παρόλο αυτά, ήταν αυτή που μπήκε πρώτη μπροστά στο σκορ χάρη σε ένα τέρμα του Βαλατσού στο 22΄του αγώνα.

Λίγα λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση της Ελάτειας με τον Οικονόμου στο 34΄να κάνει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το 1-1.

Δύο λεπτά αργότερα, ο ίδιος ποδοσφαιριστής έβαλε για πρώτη φορά στον αγώνα μπροστά στο σκορ την ομάδα κάνοντας το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε άλλα δύο γκολ για τους γηπεδούχους τα οποία «κλείδωσαν» το ματς!

Στο 61΄ο Βούλγαρης Γ-Α ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 για να έρθει ο Καραΐσκος στο 74΄να γράψει το τελικό 4-1!

Ελατειακός: Παπαδιάς, Καλαλες, Τσιάμης, Στάθης, Καραγεώργος, Καραΐσκος, Συλλας, Τσέτσο, Βούλγαρης Γ-Α, Παπανικολάου, Οικονόμου

Κομνηνός Κόμνηνας: Μπαρμπέρης, Λύκος, Ιωάννου, Γκρίφι, Σουλοβάρι Α, Ντόκο, Σουλοβάρι Α., Σουλοβάρι Ε., Βαλατσός., Σουλοβάρι Γ., Λύκος Σ.