Στη Μαδρίτη σταμάτησε το σερί της Μπάγερν

Η Ατλέτικο Μαδρίτης ήθελε μόνο νίκη απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου, στην χθεσινή (01/12) αναμέτρηση, προκειμένου να εξασφαλίσει την πρόκριση στους «16» του Champions league.

Οι «ροχιμπλάνκος» προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με τον Ζοάο Φέλιξ, αλλά ο Τόμας Μίλερ, που είχε μπει ως αλλαγή στο 62ο λεπτό, ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι έξι λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης.

Οι Βαυαροί που αγωνίσθηκαν χωρίς αρκετούς βασικούς, όπως ο Μάνουελ Νόϊερ και ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, είδαν να σταματά στην Μαδρίτη το ρεκόρ των διαδοχικών νικών που διατηρούσαν στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, καθώς δεν είχαν χάσει ούτε βαθμό στις τελευταίες 15 αναμετρήσεις τους στο Champions League.

πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ