FeaturedΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Η δεύτερη φορά… του ΠΑΣ Λαμία!

Θύμισε το τεράστιο περσινό διπλό μέσα στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης, η χθεσινή νίκη του ΠΑΣ Λαμία επί του Λεβαδειακού.

Τα δυο γκολ της Λαμίας στο πρώτο ημίχρονο στη νίκη επί του Λεβαδειακού ήρθαν για δεύτερη φορά στην παρουσία των Φθιωτών στη Super League, μετά την περσινή τους επικράτηση στην Τρίπολη επί του Αστέρα με 1-3.

Για δεύτερη μόλις φορά η Λαμία πετυχαίνει δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο σε αγώνα της Super League, αλλά πρώτη φορά στην έδρα της.

Η πρώτη ήταν τον Σεπτέμβριο του 2017 στην Τρίπολη, όταν νίκησε 3-1 τον Αστέρα και είχε πάρει το προβάδισμα με 0-2 στο ημίχρονο.

Η 8η αγωνιστική της φετινής σεζόν ήταν η δεύτερη φορά, με την ομάδα του Χάβου να παίρνει προβάδισμα χάρη στα γκολ των Αργεντινών της (11′ Μπερτόλιο, 24΄ Μπαράλες) και τελικά να πανηγυρίζει τη νίκη με 3-2, δεύτερη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα.

πηγή: gazzetta