Τα αποτελέσματα του Κυπέλλου Ελλάδος!

Δείτε ποιες ομάδες πήραν την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Αιγάλεω – Εργοτέλης 0-2

Ο Εργοτέλης νίκησε με 2-0 το Αιγάλεω και πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Οκτώ λεπτά αρκούσαν στους Κρητικούς, με τους Μπαράτα (71’) και Μπουρσέλη (79’) να διαμορφώνουν σε σύντομο χρονικό διάστημα το τελικό σκορ.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Πέτρος Δημητρίου): Σικαλιάς, Σπυρόπουλος, Γκότοβος, Παπανικόλας, Συριόπουλος, Λάμπρου, Μπαξεβάνος, Σταματάκης, Πετρόπουλος (62’ Ντιατά), Ροτζέριο, Χατζηιωαννίδης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Έφορντ, Σπίριακ, Ιατρούδης, Μπούσης, Μπάτζιος, Κουατένγκ (20’ Μπαράτα), Μπουτσάκης (69’ Μπουρσέλης), Προβυδάκης, Μπρους, Τσέλιος (70’ Ροβίθης).

Καβάλα – Χανιά 2-0

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας βρίσκεται η Καβάλα, η οποία νίκησε με 2-0 τα Χανιά. Ο Σωτηράκος με αυτογκόλ (17’) άνοιξε το σκορ και ο Καθάριος στο 31’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΚΑΒΑΛΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Καζαντζίδης, Μαϊδανός, Παπαστεριανός, Στίκας, Θωμαΐδης (73′ Ορφανίδης), Γαβριηλίδης, Κέρθι, Βόσαλικ, Καθάριος (45′ λ.τρ. Μελισσόπουλος), Μαρκόπουλος (27′ λ.τρ. Παυλίδης).

ΧΑΝΙΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος (46′ Τζιώρας), Πάνος, Μουμίν, Παναγιωτούδης (65′ Βρεττός), Ουνγιαλίδης, Λεοζίνιο (46′ Δημητριάδης), Κουσκουνάς, Αρναρέλλης.

Αταλάντη – Ολυμπιακός Βόλου 2-3

Ο Ολυμπιακός Βόλου απέκλεισε στην παράταση κι εκτός έδρας την Αταλάντη, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 3ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας και προκρίθηκε στη συνέχεια του θεσμού. Ο Σκοπελίτης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους (10’), όμως ο Χαίκάλης ισοφάρισε λίγα λεπτά αργότερα (13’). Πριν εμπεδωθεί η ισοπαλία, ο Κουτσιανικούλης έβαλε ξανά τους «ερυθρόλευκους» σε θέση οδηγού (18’), αλλά οι γηπεδούχοι έφεραν εκ νέου το παιχνίδι στα ίσια με τον Μαλισσόβα (53’). Οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, όπου ο Ράντι σκόραρε για τη νίκη κι έστειλε τον Ολυμπιακό στην επόμενη φάση.

ΑΤΑΛΑΝΤΗ (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Καπετάνος, Μαρκόπουλος, Πάπος, Λυτάκης, Τσακανίκας, Αντωνόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μαλισσόβας, Δήμος, Αντωνίου, Χαϊκάλης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Θωμάς Γράφας): Μακρυωνίτης, Γραικός, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης, Φαζός, Τσιάρας, Σκοπελίτης, Κουτσιανικούλης, Στεφάνοβιτς, Ράντι, Τσίτας.

Καλαμάτα – ΑΕ Καραϊσκάκης 0-0

Καλαμάτα και Καραϊσκάκης έμειναν στο 0-0 ως το 120’ και έτσι οδηγήθηκαν στα πέναλτι. Εκεί οι γηπεδούχοι ήταν πιο εύστοχοι και με σκορ 4-3 προκρίθηκαν στη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Βασίλης Βούζας): Πάντος, Τσουβαλτζίδης, Γαλούπης, Τσιβελεκίδης, Ιντζίδης, Jokic, Μπάμπης, Vukmirovic, Στεργίδης, Κουιρουκίδης, Αλεξόπουλος.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Μέλκα, Παναγιώτου, Καραγιαννίδης, Χατζηστραβος, Αλμπάνης, Καπιας, Kushta, Ψιανος, Μασούρας, Παπανίκου, Τσότσης.