Φιλική εξάρα για τον Ατρόμητο!

Με το βαρύ 6-1 ηττήθηκε από την Έλτσε στο πρώτο του φιλικού προετοιμασίας επί ισπανικού εδάφους ο Ατρόμητος.

Βαριά ήττα υπέστη στο πρώτο του φιλικό με αντίπαλο την Έλτσε υπέστη ο Ατρόμητος.

Μόλις στο 7΄ Έλτσε άνοιξε το σκορ χάρη σε πέναλτι του Καρίγιο. Λίγα λεπτά μετά ο Ατρόμητος στάθηκε και άτυχος καθώς ο Γκαλβάο αποχώρησε τραυματίας από το ματς. Από το σημείο εκείνο και μετά ακολούθησε ένα τρίλεπτο πίεσης για την ομάδα του Περιστερίου, η οποία είχε ελάχιστες φάσεις επιθετικά.

Στο 18΄ ο Κουλούρης απείλησε για πρώτη φορά την Έλτσε, ενώ στο 36΄ η προσπάθεια του σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας των Ισπανών… Στην επανάληψη και για την ακρίβεια στο 47΄ ο Κιβρακίδης στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα του Μανδά κάνοντας το 2-0.

Στο 59΄ η Έλτσε έκανε το 3-0 με τον Μπογέ, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ατρόμητος είχε μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει.

Στο 65΄ ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 4-0, όταν ο Τομάσεβιτς στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα του Μανδά. Ο Ατρόμητος μείωσε προσωρινά με πέναλτι του Κωτσόπουλου, ο Πιατί όμως στο 83΄ και ο Μπογέ ήταν αυτοί που έκαναν το τελικό 6-1.