Α΄ ΦθιώτιδαςΒ΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Πέρασε άνετα από τη Μεγάλη Βρύση η Μαλεσίνα!

Μία εύκολη πήρε η ΑΕ Μαλεσίνας, η οποία αντιμετώπιζε εκτός έδρας τη Θύελλα Μεγάλης Βρύσης για το Κύπελλο Φθιώτιδας. Τις δύο ομάδες χωρίζει μία κατηγορία. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #Β_Φθιώτιδας #ΚύπελλοΦθιώτιδας

Με σκορ 1-6 η Μαλεσίνα πέρασε από τη Μεγάλη Βρύση κερδίζοντας εύκολα την τοπική ομάδα της Θύελλας.

Το σκορ άνοιξε αρκετά νωρίς καθώς μόλις στο 6΄του αγώνα ο Δουσιώτης έκανε το 0-1 ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κατσιούλας έκανε το 0-2. Στο 21΄ο Δουσιώτης και πάλι σκόραρε για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Η Θύελλα, παρά το 0-3 μείωσε το σκορ με τον Μαργέτη στο 39΄με το 1-3 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Παρόλο αυτά, η Μαλεσίνα είχε άλλα τρία γκολ για την άμυνα της Θύελλας με τους Πέππα, Μακρή και Κατσιούλα (δεύτερο γκολ) να σκοράρουν για το τελικό 1-6.