Πέρασε από τη Ροδίτσα η ΑΕ Εχιναίων!

«Ξεπέρασε το εμπόδιο» και του Ηρακλή Ροδίτσας η ΑΕ Εχιναίων και συνεχίζει αήττητη στον 3ο όμιλο της Β΄Φθιώτιδας.

Τη νίκη με σκορ 0-3 πανηγύρισε η ομάδα της ΑΕ Εχιναίων, στην έδρα του Ηρακλή Ροδίτσας. Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας, στον οποίο μετά το σημερινό ματς, η Ένωση βρίσκεται πρώτη με 9 βαθμούς μαζί με τον ΑΟ Γλύφας.

Στο ματς τώρα, μόλις στο 4΄ ο Σκαρής κέρδισε πέναλτι το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο Σωτήρης Σχουλής. Ο «Spiderman» της ΑΕ Εχιναίων το μετουσίωσε σε γκολ κάνοντας το 0-1, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 51΄ο Σερέτης πάσαρε και ο Πολύμερος Γ. έκανε το 0-2. Είκοσι λεπτά μετά, ο Νεκτάριος Μπλούνας έγραψε το τελικό 0-3.

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρακλής Ροδίτσας: Λογαράς, Κουτσοχάνος, Μαργαρίτης, Τάμπου, Γεμενής, Τσεκούρας Χ., Καρακώστας, Καλαντζής. Τσαντζαλής, Τσεκούρας Ε., Ζιάκας

ΑΕ Εχιναίων: Χαρματζής, Ολύμπιος,  Αλ. Μπλούνας, Κοτταράς , Μυλωνάς, Αργύρης, Σχουλής, Γκούρλιας, Σκαρής, Γ. Πολύμερος, Σερέτης