Β΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Εύκολο απόγευμα για τη Δίβρη απέναντι στον Μεξιατικό!

Μία εύκολη νίκη πανηγύρισε η ομάδα της ΑΕ Δίβρης η οποία στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας υποδέχθηκε στο γήπεδό της τον ΑΣ Μεξιατικό. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Β_Φθιώτιδας #Δίβρη #Μεξιατικός

Νίκη με 6-1 σκορ και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σάπιο Ν., πανηγύρισε η ΑΕ Δίβρης με αντίπαλο τον ΑΣ. Μεξιατικό.

Η ομάδα της Δίβρης σημείωσε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στο δεύτερο, μην αφήνοντας κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλό της.

Τα δύο πρώτα γκολ της γηπεδούχου ομάδας πέτυχε ο αρχηγός της Ν. Ζουμπόπουλος στο 9΄και στο 13΄του αγώνα. Στο 21΄ο Σάπιος έκανε το 3-0 για να έρθει ο Ζήσιμος Β. στο 35΄να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 4-0 πριν καλά καλά ολοκληρώσουμε το πρώτο 45λεπτο.

Στο 40΄ο Μεξιατικός βρήκε τρόπο και μείωσε στο σκορ με τον Αλεξίου Κ. με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ να βρίσκεται στο 4-1.

Στην επανάληψη ο Σάπιος είχε άλλα δύο τέρματα για την άμυνα του Μεξιατικού. Στο 60΄έκανε το 5-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα το τελικό 6-1.

Οι αρχικές ενδεκάδες των ομάδων:

ΑΕ Δίβρης: Παπαδήμος, Ρόγας, Κυρίτσης, Δρούγας, Ζήσιμος Β., Αναστασίου, Ζουμπόπουλος Ν., Ζουμπόπουλος Χ., Μητράκος, Ζήσιμος Κ., Σάπιος

ΑΣ Μεξιατικός: Περδικάκης, Καρβούνης, Γραμματίκας, Μάκκας, Ηλιόπουλος, Ζαγγανάς, Λικάι, Γκιόνι, Αλεξίου, Ριζάι, Σχίζας