Μαχητικά αθλήματαΤοπικά Σπορ

«Χρυσός» ο Ταλτάλογλου στο 1ο Πανελλήνιο Κύπελλο TaeKwonDo!

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο μαχητής του Παναγιώτη Σταμέλου, Σολομών Ταλτάλογλου στο 1ο Πανελλήνιο Κύπελλο TaeKwonDo «Κωνσταντίνος Θωμαΐδης».

Μετά την 3η θέση στο Πανελλήνιο Κύπελλο «Ακρόπολις» το 2019 (προ κορωνοϊού), ο Σολομών Ταλτάτογλου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και την 1η θέση στην κατηγορία +65 κιλών, στο 1ο Πανελλήνιο Κύπελλο TaeKwonDo «Κωνσταντίνος Θωμαΐδης», το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Ο 13χρονος μαχητής του Παναγιώτη Σταμέλου παραμένει σταθερός στην απόδοση του συνεχίζοντας να είναι σε υψηλό επίπεδο και συνεχώς σε κάθε αγώνα που δίνει βρίσκεται στις πρώτες θέσεις.

Ο αθλητής το Σαββατοκύριακο που έρχεται θα κάνει ακόμα μια προσπάθεια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα kickboxing. Αυτή τη φορά θα αγωνιστεί σε δύο στιλ στην Χαλκίδα και αν καταφέρει να κατακτήσει την 1η θέση, τότε θα εξασφαλίσει την συμμετοχή του στην Εθνική ομάδα.