Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Προβάδισμα για τον Αστέρα Σταυρού!

Στο πλαίσιο της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, ο Αστέρας Σταυρού υποδέχθηκε στο γήπεδο του Μοσχοχωρίου τη Δάφνη Λιβανατών.

Ο αγώνα έληξε 2-1 υπέρ των γηπεδούχων με τον Αστέρα του Πέτρου Καραΐσκου να έχει πλέον το προβάδισμα στη ρεβάνς των Λιβανατών.

Ο Σταυρός προηγήθηκε με τον Κακκάβα στο 10′ κάνοντας το 1-0 ενώ στο 42′ η Δάφνη απάντησε με τον συνήθη ύποπτο Θοδωρή Αντωνίου, ο οποίος έκανε το 1-1 μετά από εκτέλεση πέναλτι που έκανε ο Λυτάκης.

Παρόλο αυτά, ο Αστέρας είχε ενα ακόμα γκολ για την άμυνα της Δάφνης. Ο Κακκάβας ξανά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έκανε με κεφαλιά το 2-1 το οποίο ήταν και το σκόρ του αγώνα.

Πηγή ρεπορτάζ: StarSports