Κέρδισε και τον Αετό Μενδενίτσας το Καλαπόδι! (φωτογραφίες)

Στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας ο ΑΟ Καλαποδίου υποδέχθηκε τον Αετό Μενδενίτσας στο γήπεδό του. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Β_Φθιώτιδας #ΑΟΚαλαποδίου #ΑετόςΜενδενίτσας

Νίκη με 4-1 σκορ πανηγύρισε η ομάδα του ΑΟ Καλαποδίου στον αγώνα για την 16η αγωνιστική της Β΄Φθιώτιδας και για τον 3ο όμιλου, με αντίπαλο τον Αετό Μενδενίτσας.

Αν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν 1-0, γκολ το οποίο σημείωσε στο 35΄ο Μπουρλής , στην επανάληψη οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» τον αγώνα.

Στο 46΄ο Καραγεώργος έκανε το 2-0 για να έρθει περίπου δέκα λεπτά αργότερα ο Βαποράκης το 3-0. Το 4-0 έκανε ο Σινιάρι Φ., στο 72΄. Το μοναδικό γκολ του Αετού πέτυχε ο

Οι αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Καλαπόδι (Γκουλής): Σούτης, Μαντζουράνης, Ζιάκας Α., Toci, Κοτρώτσος, Μπουρλής Π., Θεοχάρης, Ζιάκας Γ., Βαποράκης, Μπουρλής Ι., Καραγέωργος

Αετός Μενδενίτσας (Κουτσοσίμος): Παπακώστας, Τσαντζαλής, Μαγκλάρας, Καραΐσκος, Κυριαζής, Παπαδημητρίου Ι-Φ., Γώγος, Παπαδημητρίου  Σ., Καπντζήνος, Κουτρούμπας, Γεωργίου