Μία ακόμη εντός έδρας νίκη για τον Αγρότη Τραγάνας!

Νίκη με 4-0 σκορ πανηγύρισε ο Αγρότης Τραγάνας στον εντός έδρας του 1ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας με αντίπαλο τον Αετό Μενδενίτσας.

Ακολουθεί ρεπορτάζ από το tragananews.blogspot.com

Ο Αγρότης Τραγάνας πήρε την εντός έδρας νίκη επί του Αετού Μενδενίτσας για την 20η στροφή του πρωταθλήματος της Β’ Φθιώτιδας χαρίζοντας στους φιλάθλους που είχαν παρευρεθεί για τον αγώνα ένα απολαυστικό ματς, και ειδικά το πρώτο ημίχρονο, όπου σημειώθηκαν τέσσερα τέρματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Τραγάνας έκανε συντήρηση δυνάμεων και δεν σημείωσε κάποιο γκολ , ωστόσο έχασε μεγάλες ευκαιρίες από το ύψος της μικρής περιοχής, καθώς ο τερματοφύλακας του Αετού Μενδενίτσας είπε όχι σε τρία τετ α τετ.

Οι σκόρερ της ομάδας του Αγρότη ήταν οι : Σέρτζι Γκιριτι (χατ τρικ) και Νίκος Ιωάννου.