Φιλική ήττα για τον Αλμωπό πριν το ματς Κυπέλλου με τον Σταυρό!

Ο αντίπαλος του Αστέρα Σταυρού στο Κύπελλο Ελλάδος (Τετάρτη 28/9) ο Αλμωπός Αριδαίας, γνώρισε φιλική ήττα από τον Απόλλωνα Λάρισας πριν αντιμετωπίσει την λαμιώτικη ομάδα.

Την ήττα γνώρισε ο Αλμωπός Αριδαίας στο πρώτο του φετινό φιλικό παιχνίδι.

Φιλική νίκη με 1-0 πέτυχε ο Απόλλων Λάρισας το απόγευμα του Σαββάτου (24/09) στο γήπεδο της Φιλιππούπολης κόντρα στον Αλμωπό Αριδαίας.

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Μόρα προηγήθηκε στο σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σάββα Σιατραβάνη, ο οποίος και στην εκκίνηση της αναμέτρησης και μόλις στο πρώτο λεπτό αυτής, είχε δει την Ντόγκιτς να τον κερδίζει σε ανεπανάληπτο τετ – α – τετ.

Ήταν ένα καλό τεστ για την ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη, λίγες μέρες πριν το παιχνίδι κυπέλλου με τον Αστέρα Σταυρού.

πηγή: Mikriliga.com