Α΄ ΦθιώτιδαςΒ΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Φιλική νίκη της Στυλίδας επί της Ροδίτσας! (φωτογραφίες)

Πρωτάθλημα δεν έχουμε ακόμη, όμως έχουμε φιλικές αναμετρήσεις.

Σε μία εξ αυτών, ο Ηρακλής Ροδίτσας υποδέχθηκε στο γήπεδό του τον Α.Ο Στυλίδας σε φιλικό αγώνα.

Ο Α.Ο.Σ κέρδισε με 0-3 σκορ χάρη σε τέρματα των Κουδουνά και Μπίκου ενώ είχαμε καί ένα αυτογκόλ.

Η ανακοίνωση της Στυλίδας:

Άλλο ένα παιχνίδι φιλικού χαρακτήρα για την ομάδα μας εκτός έδρας με τον τοπικό Ηρακλή Ροδίτσας.

Η ομάδα μας σχεδόν πλήρης όπου ο Coach Φώτης Καραμπότσης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει αρκετά σχήματα και αρκετούς από τους νεαρούς παίκτες και μεταγραφές.

Ο Κουδουνάς στο 17ο’ λεπτό με απίθανο γκόλ με απευθείας εκτέλεση φάουλ δεν άφησε περιθώρια στον πορτιέρο του Ηρακλή κάνοντας έτσι το 0-1 βρίσκοντας και τις 2 ομάδες με αυτό το σκόρ για το πρώτο κομμάτι του αγώνα.

Στο 2ο’ ημίχρονο ο Coach έκανε αρκετές αλλαγές βρίσκοντας λύσεις για να ξεφύγει η ομάδα μας και άλλο στο σκόρ.

Στο 55’ έπειτα από ασυνεννοησία της άμυνας της Ροδίτσας και από ασσίστ του Μπίκου σημειώθηκε αυτογκόλ κάνοντας 2 τα τέρματα για την ομάδα μας.

Ο ίδιος παίκτης στο 75’ έκανε 2 τα τέρματά του με εξαιρετικό πλασέ από τη μικρή περιοχή διαμορφώνοντας το τελικό 0-3 για την ομάδα μας σε αυτό το φιλικό.Εμείς να ευχαριστήσουμε το συγκρότημα και τη διοίκηση του Ηρακλή Ροδίτσας για την άριστη φιλοξενία που μας παρείχε και τους ευχόμαστε καλή σεζόν στον νέο τους πρωτάθλημα που ξεκινά σε λίγες μέρες και χωρίς τραυματισμούς!!!