«Χορταστικό» ματς και «απόδραση από την Ομβριακή για τον Πελασγιακό! (φωτογραφίες+βίντεο)

Σε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄Φθιώτιδας, ο ΑΟ Πελασγιακός πέρασε από την έδρα του Όμβρου Ομβριακής με σκορ 2-3.

Ρεπορτάζ, βίντεο και φωτογραφίες: Ηλίας Παπαλεξάνδρου

Μεγάλος πρωταγωνιστής των φιλοξενούμενων, ο Αντώνης Ράπτης ο οποίος ισοφάρισε δύο φορές τον Όμβρο και στο τέλος έδωσε και τη νίκη στην ομάδα της Πελασγίας πετυχαίνοντας χατ-τρικ.

Πιο συγκεκριμένα τώρα, ο Όμβρος Ομβριακής κατάφερε με τον Αθ. Γκαρίλα στο 2΄ να πάρει κεφάλι στο σκορ. Ο Ράπτης στο 20΄ισοφάρισε για την Πελασγία σε 1-1, για να έρθει ο Κ. Αλαμάνης στο 38΄να βάλει και μπροστά τους γηπεδούχους με 2-1 σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ένα λεπτό αργότερα παρόλο αυτά, ο Αντώνης Ράπτης σκοράρει για δεύτερη φορά και γράφει το 2-2 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Ράπτης κάνει χατ τρικ και δίνει στην ομάδα του μία σημαντική εκτός έδρας νίκη.

Να σημειώσουμε πως ο Πελασγιακός έπαιζε για ορισμένα λεπτά με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς τραυματίστηκε ο τερματοφύλακας της ομάδας Παπαβασιλείου και τη θέση του πήρε ο Γιώργος Μίτσιος ο οποίος είχε περάσει νωρίτερα ως αλλαγή.