«Πέταγε φωτιές» ο Γκιρίτι / Νίκη για τον Αγρότη Τραγάνας! (φωτογραφίες)

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας ο Αγρότης Τραγάνας υποδέχθηκε στο γήπεδό του το Καινούργιο.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σέρτζι Γκιρίτι, ο οποίος σκόραρε τα τρία από τα τέσσερα συνολικά τέρματα της ομάδας του, ο Αγρότης Τραγάνας κέρδισε με 4-2 σκορ το Καινούργιο.

O Αλεξίου για τον Αγρότη άνοιξε το σκορ στο 10΄για να έρθει ένα λεπτό αργότερα ο Γκιρίτι να κάνει το 2-0. Στο 41΄το Καινούργιο μείωσε το σκορ σε 2-1 χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παναγιωτάκη με το σκορ να παραμένει έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 52΄ο Αγρότης βρήκε και τρίτο τέρμα. Ο Γκιρίτι και πάλι σκοράρει για το 3-1. Στο 65΄ και πάλι ο σέντερ φορ της Τραγάνας βρήκε δίχτυα, έκανε το χατ-τρικ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Το μόνο που κατάφερε το Καινούργιο ήταν να μειώσει το σκορ σε 4-2 με τον Γρίβα Ν. στο 71΄.