ΜπάσκετΤοπικά Σπορ

«Εκατό, εκατό, κατοστάρα εκατό» για τον Έσπερο Λαμίας! (φωτογραφίες)

Ανώτερος καθ΄όλη την διάρκεια του αγώνα ο Έσπερος Λαμίας κατάφερε και κέρδισε την Αναγέννηση Καρδίτσας με 114-79 μέσα στο Χαλκιοπούλειο Στάδιο.

Ρεπορτάζ από το Stereabasket.gr:

Ο Έσπερος My ΚΤΕΟ Λαμίας αντιμετώπισε το ματς απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας με σοβαρότητα και αυτό το στοιχείο από μόνο του αρκούσε για να δώσει μια ακόμα νίκη στην ομάδα του Σοφογιάννη, που ήταν εμφανώς ανώτερη από τον αντίπαλο της, φτάνοντας δίκαια και εύκολα στην τελική επικράτηση με 114-79, προσφέροντας σκορ και θέαμα στους φιλάθλους που βρέθηκαν στο ”Χαλκιοπούλειο”!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν από την αρχή αποφασισμένοι να καθαρίσουν τον αγώνα και το κατάφεραν χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες. Με καλή άμυνα και ευστοχία στην επίθεση ξέφυγαν στο 10′ με 32-13, έκλεισαν το ημίχρονο σε αυτά τα επίπεδα (55-36), για να μετατρέψουν το β’ ημίχρονο σε καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα, με τους πρωτοπόρους να φτάνουν στο ρελαντί στη νίκη με το εντυπωσιακό 114-79!

Διαιτητές: Γιαννούλης-Μπουγλός Ι.-Αβραμίδου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 32-13, 55-36, 82-59, 114-79.