Ερασιτέχνης ΠΑΣ ΛαμίαΠοδόσφαιρο Γυναικών

Γ΄Εθνική Γυναικών: Τεράστια εντός έδρας νίκη για τον ΠΑΣ Λαμία! (φωτορεπορτάζ)

Η ομάδα ποδοσφαίρου Γυναικών του ΠΑΣ Λαμία κέρδισε εντός έδρας τον Ταμυναϊκό Αλιβερίου με σκορ 6-2.

Ρεπορτάζ από τον Νίκο Σκαρμούτσο

Στο πλαίσιο της Γ΄Εθνικής ποδοσφαίρου Γυναικών ο ΠΑΣ Λαμία υποδέχθηκε στο γήπεδο της Μεγάλης Βρύσης «Αλέξανδρος Παπαθανάσης» τον Ταμυναϊκό Αλιβερίου, τον οποίο και κέρδισε με το ευρύ 6-2.

Τον «χορό» των γκολ άνοιξε η Κωστορίζου στο 34΄ενώ στο 42΄ο Ταμυναϊκός ισοφάρισε για το 1-1 με τη Τζόκα. Η ισοπαλία έμεινε έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, μία ομάδα υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο και αυτή ήταν η Λαμία. Στο 50΄η Πενταγιώτη έκανε το 2-1 για να έρθει η Μανορουκάκη στο 53΄να ισοφαρίσει εκ νέου για το Αλιβέρι.

Όμως, στο 60΄η Οικονόμου έδωσε και πάλι προβάδισμα στις «κυανόλευκες» με την Καραδήμα στο 69΄να γράφει το 4-2.

Το τελικό 6-2 πέτυχε η Πενταγιώτη στο 71΄και στο 74΄η Οικονόμου.