Άλλα αθλήματα

“Έκλεψε” την παράσταση ο Αναγνώστου!

Φοβερή κούρσα από τον Λαμιώτη δρομέα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου.

Το δίδυμο Δημητράκη – Αναγνώστου πρωταγωνίστησε και στο φετινό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου στα 3.000 μέτρα.

Τελικά στην τελική ευθεία νικητής αναδείχθηκε ο περσινός πρωταθλητής και νταμπλούχος (1.500 και 3.000) αθλητής του Πανναξιακού με 08.03.99 έναντι 08.05.73 του αθλητή της Αναγέννησης Λαμίας και του Σάββα Κουμπούρα που ειδικεύεται βέβαια στα 5.000 και 10.000 μέτρα.

Η κούρσα ήταν συγκλονιστική με τους δύο αθλητές να ρίχνουν στροφή ή στροφές σε άλλους αθλητές, με τον Μάριο Αναγνώστου να είναι μπροστά στα 2.800 μέτρα. Τελικά ακόμη κι έτσι συνέτριψε το ατομικό του ρεκόρ που ήταν 8.16.55. Την τρίτη θέση στο αγώνισμα κατέλαβε ο Παναγιώτης Πετρουλάκης (ΓΑΣ Ιλισός) με 8.22.14, επίδοση που αποτελεί όριο συμμετοχής στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ20, που θα γίνει στο Ταλίν.

Πηγή: lamiareport.com