Τοπικά Σπορ

Πανελλήνιος πρωταθλητής ο Μάριος Αναγνώστου στα 5.000μ

Για τέταρτη φορά, ο Λαμιώτης δρομέας Μάριος Αναγνώστου αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδος στα 5.000 μέτρα.

Νίκες για Αναγνώστου και Κάσσου στα 5.000 μέτρα

Την τέταρτη νίκη του σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα πέτυχε ο Μάριος Αναγνώστου. Ο πρωταθλητής της Αναγέννησης Λαμίας ήταν πρώτος στα 5.000 μ. τερματίζοντας σε 14.32.48, με τον Κώστα Σταμούλη (ΓΑΣ Αγρινίου) να ακολουθεί με 14.36.61 και τον Παναγιώτη Πετρουλάκη (ΕΑΣ Ιλισσός) να παίρνει το χάλκινο μετάλλιο με 14.42.60.

Μια χαλαρή κούρσα έκανε η Μαρία Κάσσου στα 5.000 μ. καθώς την ερχόμενη εβδομάδα θα ταξιδέψει για το Έσπο και το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ23. Η νεαρή πρωταθλήτρια του Παναξιακού πήρε την πρώτη θέση με 16.23.25 με την Μελίσσα Αναστασάκης (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) να ακολουθεί με 16.45.31 και την Ειρήνη Τσουπάκη (ΓΣ Αμαρουσίου) να είναι στην τρίτη θέση με 16.49.54.