Γ' ΕθνικήΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Μαγικός Νικολόπουλος και νίκη για την Μαλεσίνα!

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου των αγώνων μπαράζ ανόδου στη Γ΄Εθνική, η Α.Ε Μαλεσίνας του Μάκη Ζαχαρόπουλου υποδέχθηκε στο γήπεδό της τον Α.Ο Ανθούπολης του Μιχάλη Ζιώγα.

Με πρωταγωνιστή τον Κωνσταντίνο Νικολόπουλο η Α.Ε Μαλεσίνας κέρδισε με 2-1 την Ανθούπολη, πήρε ένα σημαντικό τρίποντο και πλέον πάει στα Μετέωρα την Τετάρτη για τη νίκη και την άνοδος.

Στο 3′ σέντρα από τα αριστερά του Γιαννακόπουλου ο Βλαχάκης μπήκε στην πορεία της μπάλας αλλά αυτή πέρασε άουτ.
Στο 8′ ο Πατσαρούχας προσπάθησε να κρεμάσει τον Ντιντή αλλά ο τερματοφύλακας.
Το 14′ σέντρα του Καράι ο Νικολόπουλος τσίμπησε την μπάλα και έκανε πανέμορφα το 1-0.
Ένα λεπτό αργότερα ο Βλαχάκης απειλεί για την Ανθούπολη όμως δεν καταφέρνει να σκοράρει.
Στο 18′ δυνατό σουτ του Σέσι εκτός περιοχής, ο Τουρκοχωρίτης απομακρύνει τη μπάλα σωτήρια.
Αναγκαστική αλλαγή στο 25′ εκτός ο Σκούπρα εντός ο Πανταζής. Θλάση στους ραχιαίους ο Σκούπρας κατά πάσα πιθανότητα.
Στο 31′ ωραία κίνηση του Δέδε, γύρισε όπλισε και σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
Στο 35′ ωραία κίνηση του Αναγνώστη, βρήκε χώρο έκανε το σουτ κερδίζοντας τον Τουρκοχωρίτη για το 1-1.
Στο 40′ απίστευτη σέντρα του Δέδε στον Νικολόπουλο Κ. αυτός είδε εκτός της περιοχής τον Ντίντη και τον κρεμάει τον τερματοφύλακα της Ανθούπολης για το 2-1 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο 52′ τριπλή ευκαιρία για την Μαλεσίνα με Νικολόπουλο και Πατσαρούχα.
Στο 58′ ο Αναγνώστης έκανε απο από τα αριστερά η μπάλα ελάχιστα άουτ.
Στο 60′ σουτ του Πατσαρούχα έπειτα από στρώσιμο με το στήθος του Δέδε η μπάλα άουτ.
Αλλαγή της Ανθούπολης στο 64′ εκτός ο Βλαχάκης μέσα ο Κούβελας.
Αλλαγή για την Μαλεσίνα στο 70′ εκτός ο Β. Νικολόπουλος μέσα ο Σέττος.
Στο 73′ σέντρα του Ανάγνωση από τα αριστερά κεφαλιά του Κούβελα η μπάλα κόρνερ. Στην εκτέλεση η μπάλα περνάει από ολους έφτασε στο δευτερο δοκάρι με τον Λάιο να μην προλαβαίνει να την σπρωξει στα δίχτυα.
Στο 87′ σουτ του Νικολόπουλου η μπάλα άουτ.
Τέλος αγώνα 2-1.