Uncategorized

Συνέχισε με νίκη ο Κηφισσός

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας, ο Κηφισσός Κάτω Τιθορέας υποδέχθηκε το Καινούριο στο γήπεδό του.

Η ομάδα του Κηφισσού με τελικό σκορ 4-0 πήρε μία ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα της Β΄Φθιώτιδας, έφτασε τους 9 βαθμούς σε 4 αγώνες και την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Παμμωλιακό.

Από την άλλη το Καινούριο παραμένει ουραγός της βαθμολογίας, καθώς παρά τις σκληρές προσπάθειες των ποδοσφαιριστών της ομάδας, έχει 0 βαθμούς με ένα ματς λιγότερο.

Στα αγωνιστικά τώρα, στο 12΄ ο Αθανασίου έκανε το 1-0, ενώ χρειάστηκε δέκα λεπτά για να πετύχει και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση.

Το 3-0 έγινε στο 32΄ με τον Χόνδρο να χρίζεται σκόρερ ενώ το τελικό 4-0 έγινε προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 38΄όταν ο Μουζάκης σκόραρε και «κλείδωσε» τη νίκη από το πρώτο 45λεπτο!

Οι δύο βασικές συνθέσεις των ομάδων:

Κηφισσός Κάτω Τιθορέας: Τσεκούρας, Χρας, Κοντοχρήστος, Μαντας Κ-Σ, Αποστολακόπουλος, Σερέτης, Μουζάκης, Ζιάκας, Αθανασίου, Λούσκας, Χόνδρος

Καινούριο: Τσιτίνης, Κακαρας, Σουλοβάρι, Τσιτίνης Δ., Γούλας, Αποστολόπουλος, Ξυδιάς, Γελαμέρης, Φακίρης, Μπήτας, Τσάνα